Przejdź do treści

105. urodziny urzędów pracy! | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/105. urodziny urzędów pracy!

105. urodziny urzędów pracy!

Aktualności 26 Stycznia 2024

Dla osób zatrudnionych w urzędach pracy, 27 stycznia to dzień wyjątkowy. W tym roku mija 105 lat od utworzenia pierwszych w Polsce Publicznych Służb Zatrudnienia. W Gdańsku symboliczne urodziny Gdańskiego Urzędu Pracy świętowano w czwartek, 25 stycznia podczas okolicznościowej konferencji, na której podsumowano miniony rok i nagrodzono najlepszych pracowników. Spotkanie w AMBEREXPO otworzył Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy.
- Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Pracy za trud, wysiłek i zaangażowanie, ale przede wszystkim za życzliwość do klientów. Każdego miesiąca rejestrujemy ponad tysiąc osób bezrobotnych i  każdemu, kto się do nas zgłosi staramy się pomagać. Bardzo ważne jest jednak dostrzeganie w każdym człowieka, jego problemów i spraw życiowych. Ten dzień to wasze święto! - podsumował dyrektor.

Przemówienie Dyrektora GUP

 
W uroczystości wziął udział również Piotr Borawski, zastępca prezydent ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.
- Gdański Urząd Pracy stoi w pierwszej linii kryzysów. To wy uratowaliście bardzo wielu gdańskich i pomorskich przedsiębiorców w czasie pandemii. Wielką dumą napawa mnie fakt wszelkich waszych inicjatyw - Centrum, Rozwoju Talentów, Targów Pracy Seniorów, czy podczas innych inicjatyw kiedy gościmy wielu samorządowców. Wtedy z wielką dumą wspominam, że tak właśnie wygląda praca w Gdańskim Urzędzie Pracy. To są wzorce, z których czerpie cała samorządowa Polska. Dziękuję za waszą codzienną ciężką pracę i nisko chylę czoła - mówił prezydent. 
 
Z-ca Prezydenta Miasta Gdańska - Piotr Borawski
 
Do podziękowań i gratulacji dołączył również Piotr Dzik, Radny Miasta Gdańska, a jednocześnie prezes Polskiej Izby Restauratorów.
- Na wasze ręce składam wielki szacunek, chylę czoło i bardzo wam dziękuję za każdą nieocenioną pomoc. Jako prezes Polskiej Izby Restauratorów i Hotelarzy wielokrotnie słyszałem wiele pochwał na temat waszej pracy i wszystkim wtóruję. Dziękuję!
 
Radny Miasta Gdańska - Piotr Dzik
 
Po oficjalnych wystąpieniach wręczone zostały okolicznościowe nagrody. Statuetkę i tytuł Najlepszego partnera GUP otrzymała Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA). W minionym roku miejska spółka w sposób szczególny wspierała urząd pracy w zakresie aktywizacji zawodowej mieszkańców Gdańska i powiatu gdańskiego, w tym osób dojrzałych, powyżej 50. roku życia. Statuetkę odebrał Marek Ossowski wiceprezes zarządu. Z kolei nagroda Szkoła Ambasada Talentów 2023, która przyznawana jest jednostkom sektora oświaty za modelowe wprowadzanie doradztwa zawodowego do procesu edukacji uczniów, trafiła do Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim. W imieniu szkoły odebrał ją Janusz Prabucki, wicedyrektor ZSO.

Marek Ossowski GARG i Janusz Prabucki ZSOiO
 
W następnej kolejności pracownikom Gdańskiego Urzędu Pracy przyznane zostały wyróżnienia oraz awanse zawodowe. Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej uhonorowano:
 • Elżbietę Gorzkowską z Działu Programów Rynku Pracy,
 • Karinę Kozakowską z Działu Finansowo-Księgowego,
 • Ewę Kwidzińską z Działu Organizacji i Informatyki,
 • Natalię Medyńską z Centrum Rozwoju Talentów,
 • Dorotę Rakowską z Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego,
 • Marzenę Szczepaniak z Działu Marketingu i Współpracy z Pracodawcami,
 • Annę Szwedrę z Działu Zatrudnienia Cudzoziemców.

wyróżnieni pracownicy GUP
 
Z kolei awansami zawodowymi wyróżniono:
 • Martę Dośpiał z Działu Rejestracji, Świadczeń i Archiwizacji,
 • Magdalenę Gizę z Działu Finansowo-Księgowego,
 • Marzenę Kaźmierską z Działu Finansowo-Księgowego,
 • Ewę Kwidzińską z Działu Organizacji i Informatyki,
 • Mariolę Obelnicką z Działu Rejestracji, Świadczeń i Archiwizacji.
 
pracownicy otrzymujący awans zawodowy
 
Wśród pracowników GUP, których praca w minionym roku została doceniona, znalazła się jeszcze Mej El-Azzeh-Taraszkiewicz, kierownik Działu Rejestracji, Świadczeń i Archiwizacji (nagroda w kategorii Profesjonalista Roku) oraz Kariona Chamier-Ciemińska, kierownik Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy (nagroda za szczególne osiągnięcia). Obie panie zostały uhonorowane podczas odrębnej gali zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Mej El-Azzeh Taraszkiewicz i Kariona Chamier-Ciemińska
 
O święcie Pracownika Służb Zatrudnienia
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia został ustanowiony w 2010 roku w celu upamiętnienia wydarzeń sprzed ponad stu lat, gdy 27 stycznia 1919 roku Marszałek Józef Piłsudski podpisał Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Dokument ten jest dziś uznawany za początek urzędów pracy, jakie znamy obecnie.
 
Pracownicy GUP podczas PSZ 2024
 
Fotorelacja z wydarzenia dostępna na naszym Facebooku


/ŁI/

do góry