8 odsłona Metropolitalnych Targów Pracy | Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/8 odsłona Metropolitalnych Targów Pracy

8 odsłona Metropolitalnych Targów Pracy

Aktualności 12 Kwietnia 2019

Międzynarodowe korporacje, renomowane marki, a także małe, lokalne firmy znalazły się wśród ponad 60 wystawców, którzy podczas ósmej edycji Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza poszukiwali pracowników. Łącznie zgromadzili oni imponującą liczbę ponad 3 000 ofert zatrudnienia. Wśród nich nie brakowało zarówno propozycji wymagających specjalistycznych kwalifikacji, jak i ogłoszeń adresowanych do osób dopiero stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Możliwość rozpoczęcia kariery w Lufthansa Systems, Jeppesen a Boeing Company, Lotosie, FujiFilm bądź u działającego regionalnie pracodawcy, skutecznie przyciągnęła do AmberExpo nawet 6 500 osób.

- Ponad połowa firm w Gdańsku zgłasza zapotrzebowanie na pracowników, to efekt bardzo niskiego bezrobocia, które w naszym mieście należy do najniższych w kraju, a nawet w Europie - podkreśla Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy. Na targach oczywiście nie mogliśmy zaprosić wszystkich tych pracodawców, jest tu jednak bardzo silna reprezentacja firm i jest to reprezentacja z praktycznie każdego sektora gospodarki - dodaje.

W tym roku poruszanie się wśród taki wielu ofert ułatwił im - Job Wall. Na Ścianie Pracy znalazło się bowiem ponad 500 wyselekcjonowanych, najatrakcyjniejszych ofert zatrudnienia, na które można było aplikować podczas targów. Jeśli jednak ktoś miał wątpliwości czy przygotowane wcześnie CV skutecznie przekona pracodawcę, ze wsparciem czekali doświadczeni doradcy zawodowi, który w kilka chwil poprawiali dokumenty aplikacyjne, a także pomagali w przygotowaniach do rozmowy kwalifikacyjnej.

Wśród odwiedzających nich nie zabrakło także mieszkańców Gdańska, którzy etat najchętniej zmieniliby na samozatrudnienie. Dla nich atrakcyjna okazała się Strefa Przedsiębiorczości, gdzie doświadczeni eksperci podpowiadali skąd wziąć środki finansowe na własny biznes oraz gdzie szukać wsparcia dla już działających mikroprzedsiębiorstw.

W Strefie Kreatywności oraz Edukacji można było natomiast sprawdzić swojej predyspozycje i posiadane talenty, a także skorzystać z licznych szkoleń i warsztatów, dzięki którym poszukiwanie zatrudnienia będzie mogło być jeszcze łatwiejsze.

W Strefie Informacji zasiedli zaś specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Udzielali oni praktycznych porad m.in. w zakresie prawa pracy, pozyskiwania środków unijnych, systemu emerytalnego czy zatrudniania obcokrajowców.

Podczas wydarzenia przez cały czas prowadzone były także eksperckie prelekcje. Na targowej scenie poruszane były tematy związane m.in. z przygotowywaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej, planowaniem kariery w branży IT, BPO, a także formami wsparcia dla młodych mam, które po urodzeniu dziecka chciałyby powrócić do aktywności zawodowej. Na pracodawców czekały z kolei wykłady z employer brandingu oraz tematyczna konferencja poświęcona legalizacji zatrudnienia obcokrajowców.

Organizatorami Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza są Gdański Urząd Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

do góry