Przejdź do treści

Bankowość dla Seniorów | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Bankowość dla Seniorów

Bankowość dla Seniorów

Aktualności 27 Lipca 2021

Załóż w banku swój osobisty rachunek. Dzięki temu, co miesiąc, otrzymasz na ten rachunek swoje świadczenie z ZUS - bezpiecznie i zawsze na czas.

Konto w banku to również możliwość opłacania rachunków, robienia zakupów przez internet i załatwiania wielu urzędowych spraw. Koniec z czekaniem w kolejkach lub na listonosza - konto w banku to wygoda i oszczędność Twojego czasu, a dodatkowo - bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne. Jest to szczególnie ważne właśnie teraz - w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny! Załóż w banku swój osobisty rachunek. Dzięki temu, co miesiąc, otrzymasz na ten rachunek swoje świadczenie z ZUS - bezpiecznie i zawsze na czas.

Jeśli chcesz, aby ZUS przelewał Twoje świadczenie na Twoje konto bankowe, zgłoś  to we wniosku do ZUS o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce.

Możesz to zrobić na dwa sposoby.

1. W placówce ZUS.
Pracownicy pomogą wypełnić wniosek EZP (wniosek o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce). Możesz go wypełnić w domu i złożyć go w najbliższej placówce lub wysłać pocztą.

2. Przez internet.
Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS złóż wniosek EZP.

Jeśli masz wśród swoich bliskich seniorów, zadbaj o ich bezpieczeństwo. Pokaż korzyści, jakie płyną z korzystania z internetu i bankowości elektronicznej. Wyjaśnij im, jak łatwo i bezpiecznie korzystać z nowych technologii.

Wykluczenie cyfrowe jest powszechne głównie wśród osób starszych. Brak wiedzy o usługach bankowych, brak świadomości, jakie korzyści one niosą, oraz brak umiejętności poruszania się po internecie powodują niechęć i strach szczególnie w zakresie bankowości elektronicznej.

Dlatego tak ważna jest edukacja i wprowadzenie swoich seniorów w wirtualny świat:

  • zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich seniorów i opowiedz im o korzyściach, jakie daje konto w banku;
  • pokaż rodzicom i dziadkom, że zrobienie przelewu przez internet i płacenie kartą w sklepie nie jest trudne;
  • pomóż i pokaż im, jak funkcjonować w cyfrowym świecie.

 

Więcej informacji na stronie Kampania "Bezpieczny, zdrowy, bezgotówkowy".

 

/mat.prasowe/

do góry