Przejdź do treści

Kończy się Narodowy Spis Powszechny. Spisz się w dzielnicach Gdańska | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Kończy się Narodowy Spis Powszechny. Spisz się w dzielnicach Gdańska

Kończy się Narodowy Spis Powszechny. Spisz się w dzielnicach Gdańska

Aktualności 7 Września 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny trwa do 30 września. Wydział Rozwoju Społecznego UMG przypomina, że Miasto Gdańsk wraz z Radami Dzielnic oraz Urzędem Statystycznym w Gdańsku prowadzi akcję: „Spisz się w dzielnicach Gdańska”, która skierowana jest przede wszystkim do seniorek i seniorów. Akcja prowadzona jest w dni powszednie w godzinach 9-14, a także we wszystkie soboty września na Zielonym Rynku na Przymorzu.

Dzielnicowy haromogram dostepny jest na stronie gdansk.pl

W okresie pomiędzy 17.08 a 27.09 w każdej dzielnicy Gdańska w poszczególnych dniach i wyznaczonych godzinach mieszkańcy mogą przyjść do siedziby rady Dzielnicy w której przyjmować będą Rachmistrzowie spisowi.

Jako, że główną metodą spisu jest tzw. samospis elektroniczny, akcja jest skierowana głównie do gdańskich Seniorek i Seniorów, którzy mogą mieć problemy aby samodzielnie dokonać spisu.

Akcja „Spisz się w dzielnicach Gdańska” rozpoczęła się 17 sierpnia w dzielnicy Przymorze i potrwa do 27 września w dzielnicy Żabianka - Wejhera - Jelitkowo - Tysiąclecia. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie ze strony Seniorek i Seniorów, którzy nie chcą spisywać się przez telefon, a nie mają możliwości zrobienia tego samodzielnie przez internet.

Rachmistrzowie będą dyżurować w poszczególnych lokalizacjach w godz. 9:00-14:00 (z uwagi na duże zainteresowanie ze strony Mieszkańców organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w harmonogramie).

 

/mat. prasowe/

do góry