Przejdź do treści

Książka do domu | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Książka do domu

Książka do domu

Aktualności 2 Sierpnia 2021

„Książka do domu” to nowa propozycja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, dzięki której prawie 700 tysięcy książek dostępnych w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie bezpłatnie dostarczana mieszkańcom Gdańska. Propozycja skierowana jest do osób w wieku powyżej 65. roku życia oraz tych, którzy ze względu na trwały problem z samodzielnym poruszaniem się lub inną niepełnosprawność nie mają innej możliwości wypożyczenia zbiorów bibliotecznych.

Z „Książki do domu” mogą korzystać mieszkańcy posiadający Metropolitalną Kartę do Kultury. Osoby, które nie są jeszcze czytelnikami biblioteki, a chcą korzystać z możliwości dostarczania książek do ich domów, mogą (osobiście lub za pośrednictwem filii) zgłosić koordynatorowi pod numerem telefonu 731 420 900 chęć zapisania się.

 SENIOR I KSIĄŻKA

Podczas pierwszej wizyty pracownika zostaną załatwione wszystkie niezbędne formalności, a czytelnik otrzyma Kartę do Kultury.

„Książka do domu” jest dostępna od pierwszego tygodnia sierpnia. Pomysł wziął się z chęci pomocy osobom z ograniczoną mobilnością. Ponieważ nie mogą one osobiście odwiedzić biblioteki, nie mają też nikogo, kto mógłby wypożyczyć dla nich książki, dostarczyć je, a następnie w terminie oddać, bibliotekarz przywiezie im książki pod wskazany adres. Podczas tej wizyty można także dokonać zwrotu wcześniej wypożyczonych pozycji - mówi Alena Krynicka, koordynator ds. dostępności w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku.

Zbiory biblioteczne będzie można zamawiać telefonicznie lub mailowo w poniedziałki i wtorki w najbliższej miejsca zamieszkania filii Biblioteki w Gdańsku.

Przed skorzystaniem z usługi „Książka do domu” gdańszczanki i gdańszczanie powinni zapoznać się z regulaminem, który znajdą na stronie www.wbpg.org.pl, a w razie pytań, wątpliwości mogą się skontaktować z koordynatorem do spraw dostępności Aleną Krynicką pod numerem telefonu 731 420 900.

 

/mat. prasowe/

do góry