Przejdź do treści

Marcowe spotkania dla kobiet | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Marcowe spotkania dla kobiet

Marcowe spotkania dla kobiet

Aktualności 25 Lutego 2020

To już siódma edycja „Marca na obcasach". Inicjatywa zapoczątkowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w 2014 roku staje się coraz bardziej rozpoznawalna w regionie. Od kilku lat w realizację spotkań dla mieszkanek Pomorza włączają się powiatowe urzędy pracy z całego województwa, a w tym roku w przedsięwzięcie włączyli się też inni partnerzy rynku pracy.

Spotkania i warsztaty prowadzone przez specjalistów z wielu dziedzin: m.in. doradców zawodowych, coachów, psychologów biznesu, stylistów i dietetyków ruszają już w pierwszych dniach marca w: Bytowie, Chojnicach, Człuchowie, Dzierzgoniu, Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Lęborku, Malborku, Miastku, Pruszczu Gdańskim, Pucku, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Sztumie, Słupsku, Tczewie, Wejherowie.


Impuls do zmian, nie tylko dla szukających pracy
„Marzec na obcasach" to przedsięwzięcie adresowane do wszystkich Pomorzanek, które szukają inspiracji i pomysłów na rozwój zawodowy. Udział w warsztatach to impuls do zmian, na które o wiele łatwiej się zdecydować po rozmowie z doradcą zawodowym, psychologiem czy osobą znajdującą się w podobnej sytuacji życiowej i zawodowej.

Z bogatej oferty korzystają nie tylko panie poszukujące zatrudnienia, ale i młode mamy planujące powrót do pracy. Nie brakuje również kobiet aktywnych zawodowo, które chcą rozwijać swoje kompetencje i świadomie wybierać ścieżkę kariery. Wśród zainteresowanych przybywa także seniorek, które choć nieaktywne zawodowo, nadal szukają inspiracji do nowych działań i wyzwań.

W ubiegłym roku w 110 warsztatach rozwojowych i inspirujących spotkaniach z ekspertami udział wzięło ponad 1400 pań z całego województwa.

Plakat informacyjny dot. bezpłatnych warsztatów rozwojowych i motywacyjnych ze specjalistami dla mieszkanek Pomorza.

Zapisz się już dziś

Mimo że na Pomorzu mamy rekordowo niską stopę bezrobocia, kobiety są w mniejszości na rynku pracy, a ich zawodowa aktywność nie wzrasta. Ponad 26 tysięcy (niemal 63% ogółu bezrobotnych w naszym województwie) Pomorzanek pozostaje bez pracy. Aktywizacja kobiet to nadal jedno z ważniejszych wyzwań dla pomorskiego rynku pracy, a marcowe przedsięwzięcie dla kobiet to jedna z odpowiedzi na potrzebę większego udziału mieszkanek regionu w rynku pracy.

Tegoroczna oferta warsztatów i spotkań jest bardzo różnorodna. Tematy dotyczą zarówno sfery osobistej, jak i zawodowej. W programie zajęcia z doradcami zawodowymi dotyczące m.in. tworzenia profesjonalnego CV, wyznaczania celów i planowania kariery oraz zakładania własnej działalności gospodarczej, a także dietetykami, stylistami i ekspertami od komunikacji.

Będą też warsztaty motywacyjne i spotkania z kobietami, które odniosły sukces zawodowy. Warsztaty z zarządzania stresem, zajęcia pozwalające odkryć swoje mocne strony, savoir vivre w biznesie, storytelling, asertywność. Nie zabraknie również tematów związanych z równowagą życia i pracy, zdrowym odżywianiem i dbaniem o siebie. Będzie ciekawie, inspirująco i kreatywnie.

Harmonogram warsztatów
Harmonogram warsztatów

Szczegółowy harmonogram warsztatów można znaleźć na stronie internetowej WUP w Gdańsku.

/mat. WUP Gdańsk/

do góry