Przejdź do treści

Mobilny Dom Kultury | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Mobilny Dom Kultury

Mobilny Dom Kultury

Aktualności 1 Lipca 2021

Od 10 lipca, w każdy weekend aż do 2 sierpnia piętrowy autobus Mobilnego Domu Kultury będzie przemieszczał się po dzielnicach Gdańska- spotkamy go na Osowej, w Nowym Porcie, na Kokoszkach, Żabiance, Chełmie, Pieckach Migowo, Jasieniu i Ujeścisku.

MOBILNY DOM KULTURY 2021

 

Tematem przewodnim jest w tym roku ekologia, związek człowieka z naturą, wtórne wykorzystanie materiałów, odkrywanie lokalnych zasobów przyrodniczych, dlatego większość warsztatów i działań artystycznych będzie oparta na wątku ekologicznym. Mieszkańcy odwiedzanych przez Mobilny Dom Kultury dzielnic, będą mieli okazję spotkania z artystami tworzącymi w przestrzeni publicznej m.in. z Czesławem Podleśnym, Katarzyną Jackowską, Krzysztofem Topolskim czy Anną Brudzińską. Będą mieli również możliwość bezpośredniego udziału w cyklu twórczym, poznaniu technik artystycznych oraz rozmowy z twórcą. Chcielibyśmy rozbudzić w dzieciach i młodzieży kreatywność i ciekawość świata oraz zachęcić ich do dbania o otaczającą ich przestrzeń. Celem tych działań jest przede wszystkim: podniesienie umiejętności artystycznych i umożliwienie uczestnikom zdobycia kompetencji świadomego, krytycznego, a także twórczego korzystania z przekazu kulturowego, dzięki różnorodnym formom edukacyjnym.
Wydarzenia w każdej z dzielnic rozpoczynają się porannym spacerem przyrodniczym, wypełnione będą zabawą, nauką, spotkaniami z ludźmi a kończyć będą się koncertem z piętrowego autobusu, który będzie znakiem rozpoznawczym Mobilnego Domu Kultury 2021.

/mat.prasowe/

do góry