Przejdź do treści

Spisz się w dzielnicach Gdańska | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Spisz się w dzielnicach Gdańska

Spisz się w dzielnicach Gdańska

Aktualności 17 Sierpnia 2021

W związku z realizacją Narodowego Spisu Powszechnego 2021, Gdańsk wraz z Radami Dzielnic oraz Urzędem Statystycznym rusza z akcją: „Spisz się w dzielnicach Gdańska”. Od 17 sierpnia do 27 września w każdej dzielnicy w poszczególnych dniach i wyznaczonych godzinach mieszkańcy będą mogli przyjść do siedziby rady Dzielnicy, w której przyjmować będą Rachmistrzowie spisowi.

 

spis

 

Jako że główną metodą spisu jest tzw. samospis elektroniczny, akcja jest skierowana głównie do gdańskich Seniorek i Seniorów, którzy mogą mieć problemy, aby samodzielnie dokonać spisu.

W naszym mieście spisała się już niemal połowa obywateli. Mamy jednak świadomość, że jest duża grupa Gdańszczanek i Gdańszczan, którzy z uwagi np. na wiek nie dokonają samodzielnie samospisu internetowego, nie są zainteresowani podawaniem danych przez telefon, ani nie chcą zapraszać do swoich domów Rachmistrzów, jednak czują potrzebę zrealizowania tego, bądź co bądź obowiązku - mówi Tomasz Filipowicz, Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego w Gdańsku.

 

Rachmistrzowie będą dyżurować w poszczególnych lokalizacjach w godz. 9.00-14.00 (Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony Mieszkańców organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w harmonogramie).

Wiecej informacji pod podanym linkiem https://www.gdansk.pl/wiadomosci/spisz-sie-w-dzielnicach-gdanska-dzisiaj-rusza-wspolna-akcja-miasta-i-urzedu-statystycznego,a,202046

/mat.prasowe/

do góry