Przejdź do treści

Kolory Garncarskiej | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Kolory Garncarskiej

imprezy i wydarzenia 7 Września 2021

112 metrów ulicy Garncarskiej wypełnione aktywnościami dla mieszkanek, mieszkańców i wszystkich gości. Posłuchaj setów DJ z okien "Rudego Kota", zjedz posiłek z przyjaciółmi u garncarskich gastronomów, daj się ponieść emocjom na kameralnym koncercie, zapleć wianki na babie lato, odpocznij na leżaku i odwiedź kino plenerowe - 11 i 12 września ulica Garncarska poleca się na weekendowy odpoczynek. Będzie big-beatowo, trochę leniwie i bardzo smacznie!

Kolory Garncarskiej 11 i 12 września

Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska, Fundacja Palma, Teatr GAK, Inicjatywa Miasto, MTG SA, oraz garncarscy gastronomowie - Surf Burger, I Pazzi, Babette - pracownia zupy i chleba, Gambas SeaFood & Meat i Oliwa Do Ognia zapraszają na ulicę Garncarską, która w drugi weekend września otworzy się dla mieszkańców i turystów.

W sobotę, rozpoczynamy od popołudniowego koncertu DJ z okna "Rudego Kota", zaś od strony ul. Na Piaski tuż po zmroku zapraszamy do kina plenerowego. Restauracje ulicy Garncarskiej otwarte będą tego dnia do godziny 22:00, a dla gości "Kolorów Garncarskiej" gastronomowie przygotowali specjalne zniżki.

W niedzielę, w samo południe kameralny koncert zagrają Marcin Janek (saksofon) i Marek Jurski (fortepian). Historyczny budynek "Rudego Kota" można będzie zwiedzać w godzinach od 12:00 do 16:00 w towarzystwie bohaterów warsztatu historii mówionej Magdy Świerczyńskiej-Dolot.
Zapraszamy także na warsztaty ceramiczne i kwietne, animacje dla dzieci oraz big-beat na nowo.

Garncarska jest jedną z najstarszych ulic Gdańska, którą wytyczono już w pierwszej połowie XIV wieku. Przez stulecia była świadkiem historii miasta, znajdowały się przy niej m.in. huta srebra, kuźnia miedzi, mieszkania garncarzy, miejska karczma, dom pisarza Starego Miasta, gospoda cechu bednarzy, kino, drukarnia, redakcja czy klub muzyczny. Przed II wojną światową ulicę Garncarską zdobiły efektowne przedproża. Dzisiaj, na 112 metrach znajdziemy odnowione kamienice, przypominające o dawnych wiekach, modne lokale gastronomiczne, salony barberów i sklepy lokalnych przedsiębiorców.

 https://www.facebook.com/events/1239151789841680/

 

/mat. prasowe/

do góry