Przejdź do treści

Letni Dzień Babci i Dziadka | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Wydarzenia/Wydarzenia - spis/Letni Dzień Babci i Dziadka

Letni Dzień Babci i Dziadka

imprezy i wydarzenia 25 Czerwca 2021

W niedzielę 27 lipca o godz. 17:15 w Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim rozpoczyna się świętowanie Letniego Dnia Babci i Dziadka. Imprezę o 17:15 otworzy występ saksofonowy Franciszka Paciorka - ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego. Młodemu muzykowi na scenie będzie towarzyszyć jego tata - znany muzyk, wirtuoz fortepianu i akordeonu, Cezary Paciorek.

O 18:00 na scenie pojawi się grupa MoCarta - wyjątkowy kwartet smyczkowy, mający charakter kabaretu. Kwartet smyczkowy to zespół składający się z czterech muzyków, grających na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Jeżeli dodać do tego humor o wysokiej kulturze, który działa na ludzi bez względu na wiek, narodowość czy poglądy polityczne - jako wynik otrzymamy Grupę MoCarta - pisze zespół na swojej stronie internetowej. Wszystkie utwory w programie kwartetu to dobrze dobrane utwory muzyki rozrywkowej i klasycznej, które połączone z rekwizytami i humorem, stworzą niezapominany występ. Kwartet rocznie gra około dwustu koncertów w Polsce i za granicą, a teraz pojawi się i w Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PARKU ORUŃSKIM

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne, nie trzeba także rezerwować miejsc.

Będą jednak obowiązywać wszystkie aktualne obostrzenia sanitarne. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz Scena Muzyczna GAK. Partnerem jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku.

Patroni medialni to portale: gdansk.pl, trojmiasto.pl oraz MojaOrunia.pl, a także Radio Gdańsk.

/art.prasowe/

do góry