Przejdź do treści

Nordic Walking SENIOR | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Nordic Walking SENIOR

imprezy i wydarzenia 23 Lipca 2021

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking jest organizatorem ogólnopolskiego projektu pn. Nordic Walking SENIOR, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Projekt otrzymał ponadto Patronat Honorowy Marszałka Województwa Świętokrzyskiego-Andrzeja Bętkowskiego. Partnerem wiodącym jest Biuro Programu Niepodległa.

Nordic Walking Senior- bezpłatne zajęcia

To ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki Nordic Walking dla Seniorów. Zajęcia będą prowadzone od czerwca do listopada br. w 200 miejscach, w 16 województwach Polski. W każdym miejscu zostanie przeprowadzonych 20 jednostek treningowych (każda jednostka trwa 90 minut), mających na celu naukę i doskonalenie prawidłowej techniki nordic walking. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Nordic Walking.

Projekt kierowany jest do osób dorosłych i starszych.
Cele projektu:
- poprawa jakości i warunków życia osób dorosłych i starszych poprzez systematyczny ruch na świeżym powietrzu zajęcia nordic walking z instruktorem;
- skuteczne przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji ze względu na wiek uczestników projektu poprzez nowoczesną formę ruchu jaką jest nordic walking;
- ochrona zdrowia poprzez systematyczne treningi nordic walking (także w odniesieniu do rehabilitacji ruchowej dla osób po przebytym Covid -19);
- organizacja czasu wolnego w aktywny sposób;
- upowszechnianie aktywnego stylu życia podniesienie roli sportu powszechnego w społeczeństwie;
- przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych;
- promocja prawidłowej techniki nordic walking z jej aspektami zdrowotnymi.

Zajęcia rozpoczęły się od 2 czerwca i będą się odbywać do 16.10.2021 r. , w każdą środę i sobotę. W środy spotykamy się o godz. 17.00 i 18.30 (kto chce może uczestniczyć w obu grupach zajęciowych), natomiast w sobotę chodzimy od godz. 8.30 do 10.00. Bezpłatnie można wypożyczyć kijki na czas treningu.
Zajęcia są dopasowywane do możliwości i kondycji uczestników. Spotkania na ul. Juraty przy lesie.

Treningi w projekcie NORDIC WALKING SENIOR prowadzi doświadczony trener, instruktor i sędzia Nordic Walking coach i psycholog sportu Marzena Skibińska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach, szlifowania techniki nordic walking, budowania zdrowia, kondycji i odporności , no i przede wszystkim do dobrej zabawy. Czekamy na wszystkich chętnych. Nie trzeba się zapisywać.

Zajęcia odbywać się będą do 16 październka br.
Miejsce: Gdańsk, Las przy ul. Juraty
Kiedy: każda  środa i sobota
Godzina: środa o godz. 17:00 i 18:30
               sobota do godz 8:30 do 10:00

 

Więcej informacji dot. programu dostepnę są na stronie http://nordicwalkingsenior.pl/new/

 

/mat. prasowe/

do góry