Przejdź do treści

Romantyka Fryderyka - Maciej Gański | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Wydarzenia/Wydarzenia - spis/Romantyka Fryderyka - Maciej Gański

Romantyka Fryderyka - Maciej Gański

imprezy i wydarzenia 18 Czerwca 2021

W każdą niedzielę czerwca o godz. 12:00 w patio budynku Sceny Muzycznej GAK, oruńska placówka Gdańskiego Archipelagu Kultury zorganizuje plenerowe spektakle słowno-muzyczne pod nazwą "Romantyka Fryderyka". Na darmowych wydarzeniach wystąpią artyści, którzy na fortepianie wykonają najbardziej znane utwory Chopina. Swoje umiejętności w Parku Oruńskim zaprezentuje ARTur Moon, pianista, kompozytor i improwizator, a także muzycy związani z Akademią Muzyczną w Gdańsku: prof. Paweł Rydel, dr Maciej Gański i Bartosz Wiśniewski oraz pochodzące z Chin artystki Ma Ke i Han Ying. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny. Obowiązują zasady sanitarne.
- W haśle "Romantyka Fryderyka" chcemy połączyć historię Parku Oruńskiego, m.in. w postaci Friedricha Hoene, z muzyką naszego najwybitniejszego kompozytora ­- mówi Marcin Szeląg, specjalista ds. organizacji imprez i promocji w Scenie Muzycznej GAK. Podobny okres życia, romantyczne wartości oraz... imię, niewątpliwie łączą te dwie osobistości. Fryderyka Chopina nikomu przedstawiać nie trzeba - to polski kompozytor i pianista, który jest uważany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych w historii, często nazywanym także poetą fortepianu. Fryderyk Hoene natomiast to gdański kupiec, który nabył zdewastowany w czasie wojen napoleońskich dworek z ogrodem (obecny Park Oruński), posiadłość tę odrestaurował w stylu romantycznym, a później przekazał swojej córce Emilii. To właśnie jej imię nosi dziś Park Oruński.

Daty koncertów:
6.06, g. 12:00 - ARTur Moon
13.06, g. 12:00 - Ma Ke, Han Ying, Bartosz Wiśniewski oraz gościnnie Maciej Gański
20.06, g. 12:00 - Maciej Gański
27.06, g. 12:00 - Paweł Rydel

Miejsce: Patio Sceny Muzycznej GAK, ul. Nowiny 2b, 80-020 Gdańsk (Park Oruński)

W każdą niedzielę o godzinie 12:00 w patio budynku na ulicy Nowiny 2b zostaną zorganizowane darmowe wydarzenia słowno-muzyczne. Wstęp na nie będzie darmowy, a uczestnicy będą zobowiązani do zachowania zasad reżimu sanitarnego. Podczas wydarzenia wybitni muzycy zaprezentują muzykę Fryderyka Chopina, a towarzyszyć im będzie Justyny Ślubowska - teoretyk muzyki i konferansjer, która będzie wspierać artystów słowem.

 

Więcej informacji dotyczących wydarzenia dotępne na stronie internetowej www.trojmiasto.pl

 

/mat. prasowe/ 

 

do góry