Przejdź do treści

Rusza X edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy” | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Wydarzenia/Wydarzenia - spis/Rusza X edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”

Rusza X edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”

Aktualności 20 Września 2022
Zbliża się wyjątkowy czas w roku - PAŹDZIERNIK - MIESIĄC DEDYKOWANY SENIOROM I SENIORKOM. Z tej okazji jak co roku od 10 już lat doceniamy wyjątkowych i wyróżniających się aktywnością i pasją seniorów, a także miejsca szczególnie przyjazne seniorom.
 
Znasz takie osoby lub miejsca? Zgłoś je do konkursu!
 
Ruszyła X edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”, organizowanego przez Miasto Gdańsk oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Celem konkursu jest docenienie najaktywniejszych seniorów i seniorki, klubów senioralnych oraz miejsc przyjaznych seniorom. Konkurs ma promować działania i inicjatywy służące i sprzyjające poprawie jakości życia gdańskich seniorek i seniorów.
 
W tegorocznym konkursie zostaną wręczone nagrody w 4 kategoriach:
  • Aktywny Senior/Seniorka
  • Grupa Seniorów / Klub Seniora
  • Miejsce Przyjazne Seniorom
  • Senior Wolontariusz/Wolontariuszka
Konkurs ma na celu przede wszystkim docenienie i wyróżnienie aktywności osób w wieku senioralnym. Poprzez sylwetki aktywnych seniorów pokazujemy walory i dobrodziejstwa płynące z aktywnego celebrowania życia po 60-tce oraz inspirujemy do podejmowania nowych form aktywności. Pragniemy docenić tych najbardziej aktywnych - niektórzy z nich na aktywność wolontariacką i społeczną przeznaczają kilkanaście godzin tygodniowo, działając na rzecz naszego miasta i lokalnej społeczności.
 
Jak się zgłosić?
 
Nominacja do konkursu następuje poprzez złożenie w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku wniosku konkursowego zgodnie z określonym wzorem.
 
Wniosek można:
  1. przesłać elektronicznie na adres gdansk@wolontariatgdansk.pl (w tytule maila należy wpisać: Nominacja na konkurs Aktywni Seniorzy)
  2. przesłać drogą pocztową na adres: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku,Plac Solidarności 1/3.27, 80-863 Gdańsk, z dopiskiem: Konkurs Aktywni Seniorzy (decyduje data dotarcia do biura, nie stempla pocztowego)
  3. dostarczyć osobiście do biura Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.
Termin składania wniosków upływa 26.09.2022 r. o godzinie 14:00.
 
Laureatów konkursu poznamy podczas Gali Aktywności Senioralnej i Benefisu, która odbędzie się 4 października br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie konkursu.
 
Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać korzystając z adresu e-mail: gdansk@wolontariatgdansk.pl oraz pod numerem telefonu 58 772 42 18 lub 58 772 42 21
 
Serdecznie zapraszamy do udziału!!!
 
Konkurs finansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańsk.
 
 
/www.gdansk.pl/
do góry