Przejdź do treści

VI edycja projektu Marzec na Obcasach | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Wydarzenia/Wydarzenia - spis/VI edycja projektu Marzec na Obcasach

VI edycja projektu Marzec na Obcasach

Aktualności 25 Lutego 2019

Przed nami VI edycja projektu Marzec na Obcasach

- Idea „Marca na obcasach” pojawiła się w 2014 roku i od początku zyskała grono zwolenniczek - mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego. - To przedsięwzięcie adresowane do kobiet, które chcą poznać własne kompetencje i zastanowić się nad swoim miejscem na rynku pracy lub myślą o zmianach w życiu zawodowym. Zapraszam do udziału wszystkie Pomorzanki. Warto skorzystać z tak różnorodnej oferty bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez doświadczonych ekspertów.

W tym roku projekt realizowany będzie w 18 lokalizacjach w całym województwie.

- Co roku przygotowujemy z myślą o mieszkankach Pomorza szereg atrakcyjnych bezpłatnych warsztatów rozwojowych, spotkań motywacyjnych oraz dyskusji z ekspertami. Z każdą edycją rośnie liczba zainteresowanych udziałem w warsztatach i wykładach. W zeszłym roku z oferty skorzystało aż 1265 pań, dla których przeprowadzone zostały 78 warsztatów - dodaje Katarzyna Żmudzińska, wicedyrektor ds. rynku pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

 

VI edycja projektu Marzec na Obcasach


Z bogatej oferty chętnie korzystają nie tylko mieszkanki Pomorza poszukujące pracy i przygotowujące się do rekrutacji, ale również młode mamy, myślące o powrocie na rynek pracy. Wśród uczestniczek nie brakuje kobiet pracujących, planujących zmiany zawodowe, jak również seniorek, które choć nieaktywne zawodowo, nadal szukają inspiracji do nowych działań i wyzwań. Udział w warsztatach to impuls do zmian i podejmowania nowych wyzwań, na które o wiele łatwiej się zdecydować po rozmowie z doradcą zawodowym, stylistą czy osobą znajdującej się w podobnej sytuacji życiowej i zawodowej.

Impuls do zmian

W tegorocznym programie „Marca na obcasach” są rozmowy o finansach i zarządzaniu budżetem, spotkania z psychodietetykiem i dyskusja o zdrowym stylu życia, zajęcia ze stylistką, która podpowie jak dopasować ubiór nie tylko do figury, ale także do formuły spotkania. Przepis na sukces w rozmowie kwalifikacyjnej, realia współczesnego rynku pracy, rozwój własnej kariery - te tematy poruszane będą na kilku warsztatach. Dotkniemy też emocji, asertywności i wizerunku zawodowego w social mediach. Będzie ciekawie, inspirująco i kreatywnie. Spotkania i warsztaty, prowadzone przez specjalistów z wielu dziedzin: m.in. doradców zawodowych, coachów, psychologów biznesu, stylistów ruszają już w pierwszych dniach marca w: Bytowie, Chojnicach, Człuchowie, Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Lęborku, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Pruszczu Gdańskim, Pucku, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Sztumie, Tczewie, Wejherowie.

 

Szczegółowy program warsztatów w 18 lokalizacjach województwa pomorskiego: www.wup.gdansk.pl/marzecnaobcasach

do góry