Przejdź do treści

Brzeźnianie, zróbmy razem teatr! Chcesz podzielić się opowieściami o Brzeźnie i jego mieszkańcach... | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Brzeźnianie, zróbmy razem teatr! Chcesz podzielić się opowieściami o Brzeźnie i jego mieszkańcach...

Brzeźnianie, zróbmy razem teatr! Chcesz podzielić się opowieściami o Brzeźnie i jego mieszkańcach...

Aktualności 24 Lutego 2022

Brzeźnianie, zróbmy razem teatr!

Szukamy opowieści rodem z Brzeźna i kompletujemy zespół teatralny! - nieważne, ile masz lat ani czy dysponujesz doświadczeniem. Już latem przed Domem Zdrojowym wraz z profesjonalnymi aktorami zaprezentujemy spektakl „Opowieści z Brzeźna”. Na pierwsze spotkanie grupy teatralnej już 7 marca o godz. 17:00 zaprasza Hevelianum do Domu Zdrojowego.

 Brzeźnianie, zróbmy razem teatr!  Szukamy opowieści rodem z Brzeźna i kompletujemy zespół teatralny! - nieważne, ile masz lat ani czy dysponujesz doświadczeniem. Już latem przed Domem Zdrojowym wraz z profesjonalnymi aktorami zaprezentujemy spektakl „Opowieści z Brzeźna”. Na pierwsze spotkanie grupy teatralnej już 7 marca o godz. 17:00 zaprasza Hevelianum do Domu Zdrojowego.

Znałeś lodziarza z plaży, pana Zenka, który wykrzykiwał wierszyki zachęcające plażowiczów do zakupów? Pamiętasz listonosza, który uratował życie pani Geni? A może w parku przy Domu Zdrojowym po raz pierwszy pocałowałeś swoją przyszłą żonę? Hevelianum szuka opowieści, które będą zapisem historii Domu Zdrojowego, dzielnicy i jej mieszkańców. Powołano grupę teatralną, która - dzieląc się opowieściami - wraz z profesjonalnymi aktorami przygotuje przedstawienie „Opowieści z Brzeźna”.

- Grupa będzie pracować w oparciu o zdjęcia, historie i rozmowy wspomnieniowe. Razem z zawodowymi aktorami wystąpi w spektaklu - zapowiada Dorota Bielska, koordynatorka przedsięwzięcia z upoważnienia Hevelianum, reżyserka spektaklu. - Chciałabym podkreślić, że zapraszamy na spotkania nie tylko tych, którzy chcą występować, ale także tych, którzy chcą się podzielić swoimi wspomnieniami.

Przystąpienie do grupy teatralnej ma wiele zalet - pozwoli nam ocalić historię Brzeźna, wyposaży w nowe umiejętności, pozwoli wspólnie dobrze spędzać czas i nawiązać nowe znajomości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, którzy chcą podzielić się opowieściami o Brzeźnie i jego mieszkańcach. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Grupa będzie się spotykała raz w tygodniu, zawsze w poniedziałek w godz. 17:00-19:00. Poprowadzi ją edukator dramy i działacz społeczny Jarosław Rebeliński. Pierwsze spotkanie już 7 marca, w sali Domu Zdrojowego z widokiem na morze.

Finałem spotkań warsztatowych będzie spektakl stworzony na podstawie pracy grupy. Będzie prezentowany przed Domem Zdrojowym w sezonie letnim 2022.

Zrewitalizowany i otwarty w grudniu 2021 roku Dom Zdrojowy w Brzeźnie to nadmorska filia Hevelianum. Główną misją tego miejsca jest działalność edukacyjna i popularyzatorska z zakresu ekologii. Jego rolą jako świadka historii jest również dbałość o społeczność lokalną oraz wzmacnianie relacji międzypokoleniowych. Dawni mieszkańcy, sąsiedzi i bywalcy tego miejsca mają swój niebagatelny wkład w działalność Domu Zdrojowego, byli już bohaterami filmu „Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Opowieści z nadmorskiego kurortu” i wystawy fotograficznej, prezentowanej w parku otaczającym Dom Zdrojowy, oprowadzali też zwiedzających po zrewitalizowanych wnętrzach obiektu.

Powstająca grupa teatralna to kolejna propozycja dla mieszkańców. Przed nami wciąż jeszcze wiele brzeźnieńskich historii do odkrycia!Projekt nosi nazwę: OPOWIEŚCI Z BRZEŹNA - ROBIMY RAZEM TEATR!

OPOWIEŚCI Z BRZEŹNA - ROBIMY RAZEM TEATR!
marzec - czerwiec 2022
poniedziałki, g. 17:00-19:00
pierwsze spotkanie: 7 marca
Hevelianum. Dom Zdrojowy, Gdańsk-Brzeźno, ul. Zdrojowa 2
Zapisy: teatr@hevelianum.pl

/mat. prasowe/

do góry