Przejdź do treści

Budżet Obywatelski na 2023 r. Spotkania online dla mieszkańców. | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Budżet Obywatelski na 2023 r. Spotkania online dla mieszkańców.

Budżet Obywatelski na 2023 r. Spotkania online dla mieszkańców.

Aktualności 24 Marca 2022

Jak przygotować i zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego i Zielonego Budżetu Obywatelskiego?

Z myślą o osobach, które po raz pierwszy będą składać propozycje projektów, ale również o wnioskodawcach z pewnym już doświadczeniem w składaniu projektów w poprzednich edycjach, przygotowano cykl spotkań i warsztatów online.

Pierwsze spotkanie „ABC Wnioskodawcy” już w środę, 16 marca o godz. 17.00 w aplikacji Teams. 

Już w marcu rusza nabór projektów do wyjątkowej jubileuszowej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Gdańszczanki i gdańszczanie po raz 10-ty będą decydować na co przeznaczyć część środków z miejskiego budżetu.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku i jednostek organizacyjnych przygotowania spotkania  online dla mieszkańców. Na każde ze spotkań prowadzi osobny link.

 

SPOTKANIA ONLINE DLA MIESZKAŃCÓW

  • 16 marca w godz. 17.00-19.00 I ABC Wnioskodawcy

Spotkanie dotyczące zasad regulaminowych i organizacji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. W czasie spotkania będzie można uzyskać informacje m.in.: jak przygotować i zgłosić projekt, jak przebiega weryfikacja, jak przygotować promocję projektu. Pracownicy Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

Link do spotkania: https://tinyurl.com/95r2za4d

  • 21 marca w godz. 17.00-19.00 I Projekty inwestycyjne

Spotkanie dotyczące przygotowania projektów inwestycyjnych dotyczących budowy, rozbudowy, rewaloryzacji: placów zabaw, obiektów sportowych, miejsc rekreacji oraz infrastruktury drogowej i organizacji ruchu: przebudowy i remontów dróg, przejść dla pieszych i chodników, tras rowerowych.

W spotkaniu wezmą udział pracownicy Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami,

Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, Gdańskich Nieruchomości oraz Oficer Rowerowy.

Link do spotkania: https://tinyurl.com/mr2vkzs5

  • 28 marca w godz. 17.00-19.00 I Projekty społeczne

Spotkanie dla osób, które chcą złożyć projekty dotyczące m. in.: organizacji wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych, zajęć i szkoleń dla dzieci, młodzieży i dorosłych, opieki społecznej, opieki nad zwierzętami. Swoje pomysły będzie można skonsultować z przedstawicielami urzędu miejskiego: Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami, Biura Prezydenta ds. Kultury, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Polityki Gospodarczej, Wydziału Rozwoju Społecznego oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Link do spotkania: https://tinyurl.com/2p8c8zsp

ZIELONY BUDŻET OBYWATELSKI - warsztaty w sześciu dzielnicach Gdańska

Warsztaty odbędą się w dzielnicach: Jasień, Przymorze Wielkie, Śródmieście, Piecki-Migowo, Wrzeszcz Górny i Osowa. 

 

W tym samym czasie, z trwającymi jednocześnie spotkaniami online, odbędą się warsztaty dla mieszkańców w sześciu dzielnicach Gdańska zorganizowane przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Jak informuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, na spotkania zaproszeni są wszyscy mieszkańcy,  którzy planują przygotowanie, bądź już mają gotowe do złożenia projekty do Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Spotkania poprowadzą architekci, architekci krajobrazu i urbaniści z doświadczeniem w zakresie edukacji architektonicznej, konsultacji społecznych oraz projektowania przestrzeni publicznych.

Na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy.

Więcej informacji na ten temat: https://media.gdansk.pl/komunikaty/730722/jak-przygotowac-projekt-do-gdanskiego-zielonego-budzetu-obywatelskiego

W Budżecie Obywatelskim przede wszystkim liczy się pomysł.

Wszyscy mieszkańcy Gdańska bez względu na wiek, zameldowanie czy obywatelstwo mogą wziąć w nim udział. Wystarczy mieszkać na stałe w naszym mieście.

Inwestycje wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego można spotkać w każdej dzielnicy Gdańska. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców powstały: nowe chodniki, drogi, tereny rekreacyjne, place zabaw. Zrealizowano wiele projektów sportowych, kulturalnych i integracyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy!

Koordynacja Budżetu Obywatelskiego:

Urząd Miejski w Gdańsku /Biuro ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami/Referat ds. Współpracy z Mieszkańcami

tel.: 58 323 66 51, 58 323 66 37, 58 323 63 37

e-mail:

www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

www.facebook.com/gdanskBO

do góry