Przejdź do treści

Dwie Godziny dla Rodziny w Gdańskim Urzędzie Pracy | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Dwie Godziny dla Rodziny w Gdańskim Urzędzie Pracy

Dwie Godziny dla Rodziny w Gdańskim Urzędzie Pracy

Aktualności 14 Maja 2019

Dwie Godziny dla Rodziny w Gdańskim Urzędzie Pracy

Już po raz siódmy, 15 maja pracodawcy na całym świecie skrócą swoim pracownikom dzień pracy o 120 minut, wszystko to w ramach projektu Dwie Godziny dla Rodziny. Inicjatywa ta ma zainspirować nas do częstszego spędzania wolnego czasu z bliskimi i wzmacniania więzi rodzinnych. Do udziału w akcji po raz kolejny włączył się gdański urząd pracy, który w środę, 15 maja czynny będzie wyjątkowo do godziny 13:30

Inicjatywa kierowana jest do przedsiębiorców, instytucji prywatnych i publicznych oraz samorządów. Jej celem jest zainspirowanie pracowników i ich rodzin do dobrej, międzypokoleniowej rozmowy, wykraczającej poza logistykę codziennego dnia. Pracodawcy, uczestnicy akcji, tego dnia na zasadach dobrowolności skracają dzień pracy swoim pracownikom o 2 godziny. To symboliczny gest pracodawców, związany z wyjściem z rutyny codziennego dnia i podkreśleniem faktu, iż pracownik poza pracą pełni również inne istotne role społeczne będąc rodzicem, dziadkiem, córką, synem i że dobra integracja tych ról przekłada się na większe zaangażowanie w pracy oraz poczucie szczęścia w życiu prywatnym i społecznym.

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział setki firm i instytucji od mikroprzedsiębiorstw do zatrudniających nawet dziesiątki tysięcy osób, a także jednostki samorządowe.

Udział w akcji ponownie weźmie także Gdański Urząd Pracy, który w środę, 15 maja czynny będzie o dwie godziny krócej, do 13:30.

(ŁI)

 

do góry