Przejdź do treści

Dzień dla zdrowia w Centrum Pracy Seniorek i Seniorów | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Dzień dla zdrowia w Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Dzień dla zdrowia w Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Aktualności 18 Września 2023

O tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i szeroko rozumiana aktywność, mogli się w piątek, 15 września 2023 r. przekonać wszyscy dojrzali mieszkańcy Gdańska, którzy odwiedzili nasze Centrum Pracy Seniorek i Seniorów, gdzie zorganizowany został Dzień dla zdrowia. Mieszcząca się przy al. Grunwaldzkiej 30/32 placówka powstała z inicjatywy Gdańskiego Urzędu Pracy, aby wspierać osoby powyżej 60. roku życia zarówno w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia na emeryturze, jak i w podejmowaniu szeroko rozumianych aktywności społecznych, kulturalnych czy edukacyjnych.

Senior podczas mierzenia ciśnienia

Podczas wydarzenia seniorzy mogli bezpłatnie wykonać m.in. profesjonalne badanie słuchu w słuchobusie, skonsultować się z protetykami, zmierzyć ciśnienie tętnicze, a także wykonać analizę składu masy ciała. Doświadczeni eksperci tłumaczyli, jak u osób dojrzałych powinna wyglądać profilaktyka kardiologiczna.  Zachęcali m.in. do dalszej aktywności edukacyjnej i rozpoczęcia kształcenia na jednym z bezpłatnych kierunków - podolog, technik dentystyczny, technik farmaceutyczny, asystent stomatologiczny, a także zaprosili do wzięcia udziału w relaksacyjnych sesjach masaży dłoni. 

Dwie kobiety rozmawiają ze sobą

audiobus

Z kolei na osoby, które w dalszym ciągu pragną pozostać aktywne zawodowo czekali doradcy Centrum Pracy Seniorek i Seniorów. Dojrzałym mieszkańcom Gdańska zaprezentowali oni blisko 300 ofert pracy dostosowanych do potrzeb oraz możliwości osób pow. 60. roku życia. Pracownicy Centrum podpowiadali także, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej z pracodawcą, a także pomagali w stworzeniu skutecznych dokumentów rekrutacyjnych.


Ważną częścią wydarzenia była również promocja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów, który 19 października br. odbędzie się już po raz piąty, ponownie w gdańskim AMBEREXPO. Podobnie jak w latach ubiegłych na Festiwalu nie zabraknie m.in. strefy zdrowego stylu życia, gdzie każdy będzie mógł bezpłatnie wykonać najważniejsze badania, a także skonsultować się z lekarzami różnych specjalności. Na ul. Żaglowej 11 zjawi się również 40 pracodawców z różnorodnymi ofertami pracy dla seniorów oraz kilkudziesięciu innych wystawców, którzy podzieleni zostaną na tematyczne strefy: Mody i Urody, Nowych Technologii, Wypoczynku i Kultury, a także Bezpieczeństwa, Informacji i Wolontariatu. Na AMBEREXPO nie zabraknie gwiazdorskich występów. W tym roku w wydarzeniu wystąpi: Izabela Trojanowska, Artur Barciś oraz Zbigniew Zaranek, zwycięzca 4. edycji popularnego tv-show The Voice Senior. Szczegółowe informacje nt. Festiwalu znaleźć można na stronie internetowej www.festiwalaktywnosci.pl oraz w Centrum Pracy Seniorek i Seniorów.

do góry