Przejdź do treści

Dziś obchodzimy urodziny urzędów pracy! | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Dziś obchodzimy urodziny urzędów pracy!

Dziś obchodzimy urodziny urzędów pracy!

Aktualności 27 Stycznia 2023

Już od ponad dekady, 27 stycznia pracownicy wszystkich urzędów pracy obchodzą Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. W Gdańsku okolicznościowa konferencja z tej okazji odbyła się już dzień wcześniej w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. W jej trakcie nie tylko podsumowano miniony rok na rynku pracy, ale i nagrodzono najlepszych pracowników Gdańskiego Urzędu Pracy.

Spotkanie w AMBEREXPO otworzył Roland Budnik, Dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy. W krótkim wystąpieniu wspomniał on o wielu poważnych wyzwaniach, z jakimi w ostatnich kilku latach wszyscy musieliśmy się zmierzyć. Do najważniejszych zaliczył epidemię COVID-19 i trwającą od blisko roku wojnę w Ukrainie. Dyrektor Budnik poświęcił także dużo uwagi obecnym problemom związanym m.in. z kryzysem inflacyjnym czy ograniczonym dostępem do środków unijnych. 
 
- Jednak pomimo tych wyzwań zawsze zachęcałem do takiego myślenia, żeby pomimo trudności robić swoje. I jestem przekonany, że tak jak przez ostatnie lata, tak i teraz Gdański Urząd Pracy właśnie tak będzie postępował. Natomiast dziś obchodzimy Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia i jest to chyba najlepszy moment, aby wszystkim osobom zatrudnionym w Gdańskim Urzędzie Pracy gorąco podziękować za to, że w tych trudnych latach robili to, co do nich należało, w najlepszy możliwy sposób - podkreślił Roland Budnik. 
 
Do słów Dyrektora GUP kilkukrotnie nawiązał obecny na konferencji Piotr Borawski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.
- Dziś z całą pewnością mogę powiedzieć, że bez pracowników GUP wielu zadań przed jakimi jeszcze nie tak dawno stał Gdańsk nie udałoby się zrealizować. Najlepszym przykładem jest właśnie czas pandemii, to właśnie wtedy Gdański Urząd Pracy pokazał swoją skuteczność szybko dystrybuując ogromną pomoc finansową między pracodawców. Za tymi setkami milionów złotych wypłaconych przez GUP stało dziesiątki tysięcy wniosków, które trzeba był sprawnie rozpatrzyć. To była olbrzymia praca i bez niej tysiące miejsc pracy w naszym regionie mogłyby zostać utracone. Za tą pomoc, a także m.in. za to jak zachowali się państwo w czasie wojny w Ukrainie - pragnę dziś serdecznie podziękować.
 
 
Do pracowników Gdańskiego Urzędu Pracy zwrócił się również Starosta Powiatu Gdańskiego, Marian Cichon, który jak sam zapewnił, przez wiele lat służby w samorządzie nigdy osobiście nie spotkał się z negatywną oceną działalności GUP. 
- Moje doświadczenia z urzędem pracy są bardzo pozytywne i naprawdę bardzo się cieszę, że powiat gdański obsługiwany jest właśnie przez Gdański Urząd Pracy, jednostkę świetnie zorganizowaną i działającą w pełni profesjonalnie. Dziś nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że w powiecie gdańskim nie ma potrzeby tworzenia osobnego urzędu pracy, zbyt długo zajęłoby nam bowiem utworzenie instytucji, która jest w stanie tak sprawnie wspierać bezrobotnych i pracodawców.
 

W dalszej części spotkania przemawiali pozostali goście. Wśród nich znalazł się Prezydent Pracodawców Pomorza, dr Zbigniew Canowiecki, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Izabela Jezierska, a także Prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich, Andrzej Bojanowski, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Gdańsk, Dobrawa Morzyńska oraz Prezes Zarządu Grupy Progres, Cezary Maciołek.

Po oficjalnych wystąpieniach wręczone zostały okolicznościowe nagrody, wyróżnienia oraz awanse. Statuetkę jako pierwsza odebrała Dobrawa Morzyńska z Fundacji Gdańskiej, którą Gdański Urząd Pracy uhonorował tytułem „Najlepszego Partnera 2022" m.in. za zatrudnienie 40 tłumaczy do pomocy uchodźcom z Ukrainy. 

W następnej kolejności przyznane zostały „Srebrne Pszczółki", czyli nagrody przyznawane pracownikom GUP za 10-letnią pracę w służbach zatrudnienia. W tym roku wyróżnienia trafiły do łącznie 5 osób:
 • Kamila Gładczuk
 • Sylwia Krzemińska
 • Paweł Lisowski
 • Marzena Szczepaniak
 • Anna Szymańska
Drugą z nagród były dyplomy „Najlepsi 2022", które odebrało 3 pracowników GUP:
 • Zbigniew Gudyka
 • Aleksandra Kitowska
 • Aneta Piotrowska
Siedmiu pracowników GUP otrzymało awanse zawodowe:
 • Katarzyna Antochowska
 • Bożena Bobrowska
 • Renata Brunka
 • Katarzyna Dunajska
 • Damian Gleska
 • Paulina Hirsz
 • Ewelina Wójcicka

Na koniec „Nagrodę specjalną Dyrektora GUP", za wdrożenie serwisu internetowego jobmapa.pl, otrzymał Łukasz Iwaszkiewicz, z kolei tytuł „Najlepszego doradcy klienta 2022" trafił do Joanny Leńczuk.

 

/IŁ/

 

do góry