Przejdź do treści

II Gdańska Parada i Piknik Seniora | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/II Gdańska Parada i Piknik Seniora

II Gdańska Parada i Piknik Seniora

Aktualności 4 Czerwca 2019

O godz. 11.00 spod Fontanny Neptuna ruszy Parada Seniorów i Seniorek. Dumny konwój przejdzie Traktem Królewskim a całość zakończy się rodzinnym Piknikiem w parku św. Barbary!

Miasto Gdańsk wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu, Fundacją Pomorze oraz Fundacją Sztuka Życia Niepokonani serdecznie zaprasza seniorki i seniorów z całymi rodzinami. „Srebrny Gdańsk” to potęga i wzór do naśladowania dla innych. PARADA I PIKNIK SENIORÓW planowana jest w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym, przełamywanie stereotypów osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie, a także promocja Gdańskich Klubów Seniora oraz integracja środowiska seniorów.

Seniorzy we wspólnym orszaku przejdą od Fontanny Neptuna w kierunku ul. Stągiewnej, Długich Ogrodów aż do Parku św. Barbary, gdzie odbędzie się międzypokoleniowy Piknik Seniora. Na Pikniku zapowiada się wiele atrakcji dla całych rodzin, będą koncerty, występy, pokazy, zajęcia warsztatowe oraz wiele innych niespodzianek. Gościem specjalnym będzie znana artystka Pani Halina Kunicka. Piknik rozpocznie się około godziny 11:30, a zakończy o godzinie 15:00. Zarówno na Piknik jak i na Paradę wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich gdańszczan 60+ do wzięcia udziału w Pardzie i Pikniku Seniora. Seniorzy i seniorki chcące wziąć udział w Paradzie Seniorów zapraszamy pod Fontannę Neptuna już od godziny 10.15 . Organizatorami Parady i Pikniku Seniora są Miasto Gdańsk wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacją Pomorze oraz Fundacją Sztuka Życia Niepokonani.

/mat .pras./

do góry