Przejdź do treści

„Książka do domu” | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/„Książka do domu”

„Książka do domu”

Aktualności 13 Grudnia 2023

Długie jesienne i zimowe wieczory są świetną okazją, aby przenieść się do świata literatury. Dlatego przypominamy o projekcie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - „Książka do domu”.

Propozycja skierowana jest do gdańszczanek i gdańszczan, którzy ze względu na trwały problem z samodzielnym poruszaniem się lub niepełnosprawność, nie mają innej możliwości wypożyczenia zbiorów bibliotecznych.


książka senior

Z  „Książki do domu” mogą korzystać mieszkańcy, posiadający Metropolitalną Kartę do Kultury. Osoby, które nie są jeszcze czytelnikami biblioteki, a chcą korzystać z możliwości dostarczania książek do ich domów, mogą (osobiście lub za pośrednictwem filii) zgłosić koordynatorowi pod numerem telefonu 731 420 900 chęć zapisania się. Podczas pierwszej wizyty pracownika zostaną załatwione wszystkie niezbędne formalności, a czytelnik otrzyma Metropolitalną Kartę do Kultury.

„Książka do domu” dostępna jest od pierwszego tygodnia sierpnia 2021 r. Pomysł wziął się z chęci pomocy osobom z ograniczoną mobilnością. Ponieważ nie mogą one osobiście odwiedzić biblioteki, nie mają też nikogo, kto mógłby wypożyczyć dla nich książki, dostarczyć je, a następnie w terminie oddać, bibliotekarz przywiezie im książki pod wskazany adres. Podczas tej wizyty można także dokonać zwrotu wcześniej wypożyczonych pozycji. Książki do domu dostarczane są pojazdem elektrycznym.

samochód

Zbiory biblioteczne można zamawiać telefonicznie lub mailowo (w poniedziałki i wtorki) w najbliższej miejsca zamieszkania filii Biblioteki w Gdańsku, w godzinach ich otwarcia.

 

Więcej informacji: https://wbpg.org.pl/projekty/ksiazka-do-domu/

 

/na pods. mat. pras./

do góry