Przejdź do treści

Nieodpłatna pomoc prawna | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Aktualności 9 Lipca 2021

Nieodpłatna pomoc prawna

Wsparcie jest dostępne dla osób, których nie stać na odpłatną wizytę u prawnika, także dla potrzebujących spoza Gdańska.

Prawnicy i doradcy obywatelscy udzielają konsultacji m.in. w zakresie spraw mieszkaniowych, dotyczących zadłużenia i zabezpieczenia społecznego. Adwokaci, radcowie prawni wspierają potrzebujące osoby w zakresie spraw rodzinnych, zawodowych, podatkowych, ubezpieczeniowych, spadkowych czy o zapłatę i alimenty, także w przypadku zagrożenia utratą pracy.

Pozostaje też możliwość korzystania z porad udzielanych przez prawników i doradców obywatelskich telefonicznie i online - osoba potrzebująca wybiera formę komunikacji ze specjalistą.

 

Na obrazku są dwie osoby, prawnik i klient.

 

Zapisz się na konsultację

  • w dni powszednie w godz. od 10.00 do 14.00 pod numerem tel.: 58 342 31 88 (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, koordynator działania punktów w mieście),
  • e-mailowo: pomocprawna@mopr.gda.pl,
  • online także poprzez stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości.

Podczas wizyty u specjalisty w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i mediacyjnej, prosimy klientów o zachowanie zasad bezpieczeństwa w epidemii, m.in. założenie ochronnej maseczki izdezynfekowanie rąk.

Więcej informacji na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

 

/mat. prasowe/

do góry