Przejdź do treści

Rusza nowy nabór do programu Trzeci Wiek w Zdrowiu | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Rusza nowy nabór do programu Trzeci Wiek w Zdrowiu

Rusza nowy nabór do programu Trzeci Wiek w Zdrowiu

Aktualności 2 Stycznia 2023

Udział w programie pozwoli jego uczestnikom na bycie silniejszym i sprawniejszym dzięki dopasowanej do możliwości i ograniczeń aktywności fizycznej. Stworzy też szansę na nabycie wiedzy o procesie starzenia, prawidłowym odżywianiu, przyjmowaniu leków, nawiązywaniu prawidłowych relacji społecznych. Dopasowana aktywność fizyczna przyczyni się do poprawy stanu zdrowia oraz samopoczucia.

Rusza nowy nabór do programu Trzeci Wiek w Zdrowiu. Dowiedz się, jak właściwie dbać o swoje zdrowie, dzięki zajęciom i spotkaniom z gdańskimi specjalistami. Program jest przeznaczony dla osób powyżej 60. roku życia i trwa od 30 stycznia do 23 marca 2023r. Zgłoszenia tylko do 25 stycznia 2023r. Ilość miejsc ograniczona.

 

plakat

 

 

Zgłoś się do programu

Udział w programie jest bezpłatny, przebiega w kilku krokach:

 • Krok 1
  • Wizyta indywidualna - ustalenie Planu Postępowania Zdrowotnego 19 styczeń - 27 styczeń 2023

   Z każdą osobą, która się zgłosi, zostanie nawiązany kontakt telefoniczny w celu umówienia się na pierwszą wizytę indywidualną, na której ustala się indywidualny Plan Postępowania Zdrowotnego w oparciu o informacje uzyskane podczas spotkania z pielęgniarką, dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem. Podczas wizyty indywidualnej uczestnicy otrzymują dokładny harmonogram 8 tygodni wykładów i ćwiczeń.

 • Krok 2
  • 8 tygodni wykładów i ćwiczeń 30 styczeń - 23 marzec 2023

   W okresie trwającym 8 tygodni, uczestnicy spotykają się 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i w czwartki, w porze przedobiadowej:

   • pierwsze spotkanie obejmuje 1 godzinę wykładów i 1 godzinę ćwiczeń,
   • drugie spotkanie obejmuje 1 godzinę ćwiczeń.

   Wykłady są prowadzone przez specjalistów Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, na co dzień pracujących z seniorami. Tematyka wykładów obejmuje zagadnienia z zakresu:

   • prozdrowotnego stylu życia
   • procesu starzenia się,
   • prawidłowego odżywiania,
   • aktywności fizycznej,
   • uzależnień
   • stresu i relacji społecznych,
   • pierwszej pomocy i idei koperty życia,
   • relacji pacjent - lekarz

   W czasie zajęć z aktywności fizycznej uczestnicy dowiadują się, jak w sposób dopasowany do ich możliwości i ograniczeń korzystać z ruchu w domu i na świeżym powietrzu. Zajęcia te mają charakter praktyczny. Podczas ośmiu tygodni ćwiczeń seniorzy poznają swoje możliwości i ograniczenia, są wprowadzani stopniowo do różnych form aktywności fizycznej.

 • Krok 3
  • Wizyta indywidualna - podsumowanie  4 - 7 kwiecień 2023

   Na koniec programu umawiana jest końcowa wizyta indywidualna - podsumowanie ośmiu tygodni edukacji i treningu ze specjalistami w tym samym składzie, jak podczas pierwszej wizyty, czyli z pielęgniarką, dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem. Każdy uczestnik programu będzie sam mógł stwierdzić jak udział w programie przyczynił się do zainicjowania pozytywnych zmian w jego stylu życia. Osoby, które wymagają dodatkowego wsparcia np. w rzuceniu palenia, leczenia depresji lub rozwiązaniu innych problemów są skierowane do instytucji nastawionych na pomoc w danym obszarze.

Niektóre opinie uczestników programu:

„Doskonałe wykłady pozwoliły wprowadzać zmiany w moim życiu, ćwiczę każdego dnia rano i po południu, nie bolą mnie kolana ani biodra, jestem elastyczna i zadowolona z każdego dnia”

„Wspaniałe zestawienie, poprzedzone wykładem specjalistów ćwiczenia fizyczne, które doskonale wpływają na psychikę i sprawność fizyczną. Ja np. podniosłam się psychicznie po pogrzebach bliskich mi ludzi: męża i mamy.”

„Poznałam fantastyczne, pozytywnie nastawione do życia i do ludzi kobiety. Utrzymujemy stały kontakt telefoniczny, spotykamy się, wymieniamy doświadczeniami.”

„Zwracam uwagę na produkty żywnościowe i piję więcej wody”

Zgłoszenie do programu

Jeżeli skończyłeś 60 lat i jesteś zainteresowany udziałem w projekcie:

Obecny nabór na program Trzeci Wiek w Zdrowiu trwa w dn. od 19 stycznia do 27 stycznia 2023.

Pakietem Trzeci Wiek w Zdrowiu zarządza:

Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29, Gdańsk - Wrzeszcz. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń 530 824 707

Wykłady i ćwiczenia odbywają się w siedzibie Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29, Gdańsk - Wrzeszcz. Dojazd tramwajami 3 i 5; przystanek tramwajowy „Kościuszki”.

Dojazd autobusami 249, przystanek „Ostroroga” (3 minuty pieszo) i 124, przystanek „Kopalniana” (10 minut pieszo).

„SKM - stacja Gdańsk Wrzeszcz (dojście pieszo zajmie 30 minut).

do góry