Przejdź do treści

Seniorzy zaczynają pilotaż. Chcą znaleźć pracę i żyć aktywnie | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Seniorzy zaczynają pilotaż. Chcą znaleźć pracę i żyć aktywnie

Seniorzy zaczynają pilotaż. Chcą znaleźć pracę i żyć aktywnie

Aktualności 4 Marca 2019

Od 01.03.2019 r. 14 gdańskich seniorów może aktywnie poszukiwać pracy i liczyć na profesjonalną pomoc w znalezieniu nowego pracodawcy. Wszystko za sprawą naszego nowego projektu pilotażowego Praca dla Seniorek i Seniorów realizowanego przez Gdański Urząd Pracy.

- Z całą odpowiedzialnością mogę dziś powiedzieć, że jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które uruchamia specjalny program, którego celem jest skuteczne wspieranie osób dojrzałych, znajdujących się na emeryturze, w poszukiwaniu nowego zajęcia, zajęcia w niepełnym wymiarze czasu, dostosowanego do możliwości oraz wieku seniorów. - powiedział Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy. - Będzie on stanowił uatrakcyjnienie bogatej oferty miasta dedykowanej właśnie przedstawicielom dojrzałego pokolenia. Wierzę, że przygotowana przez nas oferta będzie dla seniorów atrakcyjna i znajdą oni w pilotażu potrzebne im wsparcie - dodaje.

Seniorzy zaczynają pilotaż. Chcą znaleźć pracę i żyć aktywnie


Możliwości, jakie stwarza pilotaż są duże. Uczestnikom programu nie tylko przedstawione zostaną oferty pracy dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i możliwości. Każdy zostanie również otoczony wsparciem profesjonalnego doradcy, a także uzyska dostęp do oferty szkoleniowej. Dzięki otrzymaniu Gdańskiej Karty Mieszkańca przed seniorami otworzą się także dodatkowe możliwości, w tym bezpłatne przejazdy komunikacją miejską oraz dostęp do setek zniżek i atrakcyjnych ofert. Dodatkowo, po znalezieniu zatrudnienia każdy z uczestników będzie otrzymywał, raz na trzy miesiące, talon o wartości 150 zł np. na zakup biletów do kina bądź pakietów medycznych.

Oferta okazała się atrakcyjna dla wielu gdańszczan.

- O projekcie dowiedziałam się ze strony internetowej Gdańskiego Urzędu Pracy. To naprawdę fantastyczna akcja dla osób aktywnych, które potrzebują dodatkowego zajęcia. Ja sama uwielbiam podróżować, lubię tęż modnie się ubierać, a także chciałabym jeździć sprawnym autem. Wszystko to oczywiście wiąże się z wydatkami, a w Polsce niestety emerytury nie są wysokie, praca na pół etatu jest dla mnie zatem idealnym wyborem, nie obciąża mnie nadmiernie, z drugiej zaś strony pozwala zarobić pieniądze, dzięki którym nie muszę rezygnować ze swoich pasji - wyjaśnia Maria Bąkowska, jedna z uczestniczek pilotażu.


Seniorzy zaczynają pilotaż. Chcą znaleźć pracę i żyć aktywnie

Projekt pilotażowy realizowany jest przez Centrum Pracy Seniorek i Seniorów, jednostkę organizacyjną Gdańskiego Urzędu Pracy. Mieścimy się przy al. Grunwaldzkiej 30/32. Szczegółowe informacje o programie można uzyskać udając się osobiście do Naszego Centrum oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 0 800-125-155.

 

/mat.prasowe/

do góry