Przejdź do treści

Sopockie święto seniorów | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Sopockie święto seniorów

Sopockie święto seniorów

Aktualności 14 Czerwca 2019

Wykłady, prelekcje filmowe, warsztaty oraz festyny. To tylko część atrakcji, z jakich od 10 do 14 czerwca mogły korzystać osoby dojrzałe w ramach Sopockich Dni Seniora. Oprócz licznych propozycji na spędzenie wolnego czasu nie zabrakło też atrakcyjnej oferty dla tych, którzy chcieliby pozostać aktywni również w wymiarze zawodowym. Dla nich propozycję przygotowało Centrum Pracy Seniorek i Seniorów Gdańskiego Urzędu Pracy.

W 2019 roku jedno z najważniejszych sopockich wydarzeń kierowanych do osób powyżej 60. roku życia - Targi Seniora - zupełnie zmieniło swój charakter. Jednodniową imprezę zastąpił blisko tygodniowy cykl tematycznych wykładów, prelekcji filmowych oraz festynów organizowanych w różnych częściach kurortu. Sopockie Dni Seniora zainaugurowano w poniedziałek, 10 czerwca w ratuszu, tego samego dnia można było także wziąć udział w warsztatach i spotkaniach poświęconych szeroko rozumianej aktywności obywatelskiej. Tematem przewodnim kolejnego dnia były natomiast zajęcia poświęcone bezpieczeństwu, zaś w środę większość aktywności dla seniorów skupiała się wokół zagadnień sportu i rekreacji. W trzecim dniu imprezy nie zabrakło też propozycji dla osób, które chciałyby pozostać aktywne w wymiarze zawodowym. Dla nich atrakcyjną ofertę przygotowało Centrum Pracy Seniorek i Seniorów Gdańskiego Urzędu Pracy. Stoisko Centrum czekało na wszystkich zainteresowanych podczas festynu zorganizowanego w Sopocie Górnym, przy ulicy Mickiewicza 49.

Dzień później organizatorzy Sopockich Dni Seniora zaprosili na wspólną dyskusję o edukacji, zaś w piątek do udziału w zajęciach związanych ze zdrowiem i kulturą.

Sopockie święto seniorów

Sopockie święto seniorów

Sopockie święto seniorów

Sopockie święto seniorów

Sopockie święto seniorów

Sopockie święto seniorów

Sopockie święto seniorów

do góry