Przejdź do treści

W Gdańsku ponownie zagra Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów! | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/W Gdańsku ponownie zagra Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów!

W Gdańsku ponownie zagra Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów!

Aktualności 5 Października 2022

Pomysłów na aktywność w dojrzałym wieku jest naprawdę wiele i... wszystkie będzie można znaleźć na Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów, który odbędzie się w AMBEREXPO w środę, 19 października w godzinach 10:00-15:00. Wydarzenie organizowane jest przez Gdański Urząd Pracy już od 2018 roku i za każdym razem dostarcza wielu pozytywnych emocji. Podobnie jak w poprzednich latach, również tym razem oferta wystawiennicza wydarzenia podzielona będzie na kilka stref. Najważniejsza z nich poświęcona będzie pracy, gdzie na nowych pracowników czekać będzie 40 firm, w tym m.in. Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Lotos, Oriflame, PZU, Restauracja Ducha 66 czy Synexus. Poszukiwani będą kierowcy, pracownicy recepcji, konserwatorzy, pracownicy restauracji, testerzy kosmetyków, ogrodnicy i księgowi. W ramach strefy każdy będzie mógł także skorzystać z konsultacji w zakresie tworzenia dokumentów aplikacyjnych, wykonać zdjęcie do CV czy przejść symulowaną rozmowę kwalifikacyjną. 

Festiwal

W zdrowym ciele…

Ważną częścią Festiwalu będzie również Strefa Zdrowego Stylu Życia. To właśnie tutaj seniorzy będą mogli bezpłatnie wykonać kilkanaście różnego rodzaju badań, w tym EKG i analizę krwi. Diagnostyka medyczna prowadzona będzie również w specjalistycznych pojazdach medycznych: kardiobusie, spirobusie, mammobusie, słuchobusie, trychobusie, osteobusie oraz dermobusie, a otrzymane wyniki omówią na miejscu specjaliści. W festiwalowych boksach zasiądą także lekarze i eksperci, m.in. psycholog, seksuolog, dietetyk, diabetolog, fizjoterapeuta i optyk. Nie zabraknie innowacyjnych form rehabilitacji. Dla seniorów dostępne będą zabiegi tlenoterapii, wibroterapii, a także inhalacje wodorem.

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Edycja 3 z 2021 roku

W dobrym stylu

Wszystkiego o trendach panujących w senioralnej modzie będzie się można dowiedzieć w Strefie Mody i Urody, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z porad wizażystów i zabiegów pielęgnacyjnych prosto z salonu beauty. Także tutaj odbędą się niezwykłe metamorfozy seniorów uwzględniające m.in. pełny makijaż i opiekę fryzjerską oraz warsztaty krawieckie.

Zobacz świat jutra… już dziś

Podczas gdy wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądać przyszłość, seniorzy odwiedzający Festiwal  zobaczą ją już teraz! Wszystko za sprawą wystawców obecnych w Strefie Nowych Technologii, którzy m.in. zaprezentują nowoczesny sprzęt AGD, udostępnią do testów elektryczne rowery i hulajnogi, a także zaproszą do udziału w spektakularnych eksperymentach naukowych.

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Edycja 3 z 2021 roku

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Bardziej przyziemne tematy poruszane będą w Strefie Bezpieczeństwa, Informacji i Wolontariatu. Zasiądą w niej eksperci, którzy będą doradzać m.in. na temat prawa spadkowego i przechodzenia na emeryturę. Wśród wystawców nie zabraknie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, którzy będą informować o formach wsparcia dls seniorów w postaci usług opiekuńczych i udzielać porad prawnych oraz psychologicznych. Z kolei funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej, wyjaśnią, jak ustrzec się przed oszustwami, a doradcy Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśnią czym jest e-recepta i omówią zasady korzystania ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej i programu bezpłatnych leków.

Koncert, grill i livecooking!

Październikowe wydarzenie w AMBEREXPO to prawdziwy festiwal, dlatego nie może na nim zabraknąć dobrej zabawy i rozrywki na najwyższym poziomie. Zadbają o to wystawcy w Strefie Wypoczynku i Kultury, którzy zaprezentują harmonogram zbliżających się wydarzeń w Operze Bałtyckiej i Teatrze Wybrzeże, przedstawią nowości wydawnicze dostępne w miejskich bibliotekach, a także zaproszą do udziału w warsztatach plastycznych, zajęciach tanecznych i wspólnego grillowania. Z kolei pasjonatów kuchni w najlepszym wydaniu ucieszy pokaz gotowania na żywo w wykonaniu szefa kuchni jednej z trójmiejskich restauracji. Zdradzi on nie tylko kulinarne sekrety mistrzów, ale i poczęstuje seniorów swoimi popisowymi daniami. Festiwal jak co roku zakończy prawdziwe muzyczne show w wykonaniu finalistów popularnego programu The Voice Senior 3 - Jerzego Hermana i Andrzeja Bilińskiego.

Szczegółowe informacje o Festiwalu, w tym program wydarzenia, znaleźć można na stronie: www.festiwalaktywności.pl

/tekst ŁI/

do góry