Przejdź do treści

Wesprzyj świątecznie seniorki i seniorów w Gdańsku i włącz się w akcję "Świąteczna paczka dla seniora" | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Wesprzyj świątecznie seniorki i seniorów w Gdańsku i włącz się w akcję "Świąteczna paczka dla seniora"

Wesprzyj świątecznie seniorki i seniorów w Gdańsku i włącz się w akcję "Świąteczna paczka dla seniora"

Aktualności 22 Listopada 2022

Wesprzyj świątecznie seniorki i seniorów w Gdańsku!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza mieszkanki i mieszkańców, ale też firmy społecznie odpowiedzialne do włączenia się w tegoroczną akcję „Świąteczna paczka dla seniora”. Wspólnie można sprawić, że ok. 250 potrzebujących osób starszych będzie miało radosne święta - przecież znowu ktoś pamiętał i okazał troskę.

Pracownicy socjalni przygotowali już listy o podopiecznych, o samotnych, schorowanych osobach starszych. Określili w nich potrzeby seniorek i seniorów, ale też m.in. opisali ich zainteresowania i marzenia. Na podstawie tych wiadomości można przygotować osobie starszej gwiazdkową paczkę, ofiarować upominek. Listy można pobrać elektronicznie, pisząc na adres email:

Potem trzeba tylko przygotować świąteczną paczkę i przekazać ją do wskazanego przy liście Centrum Pracy Socjalnej MOPR w Gdańsku. Pracownicy socjalni będą dostarczać ofiarowane produkty i upominki na bieżąco, do mieszkań sędziwych podopiecznych. Akcja dystrybucji paczek potrwa do piątku, 16 grudnia br.

zdjęcie archiwum MOPR

Spraw, by seniorka i senior poczuli magię świąt

Potrzeby i marzenia osób starszych są bardzo przyziemne. Przyda im się zwłaszcza żywność z długim terminem do spożycia, np. konserwy rybne i mięsne, kawa, herbata, olej, miód, bakalie, ale też słodycze ze świątecznym akcentem. Do paczki można włożyć też chemię gospodarczą lub kosmetyczną oraz rzeczy np. koc lub pościel. Seniorki i seniorzy ogromnie cieszą się też z drobnych prezentów, np. ciekawej książki, gry, kosmetyku oraz ozdób gwiazdkowych, które przypominają o wyjątkowym czasie. Wzruszenie zawsze wzbudza dołączona do paczki kartka z życzeniami od darczyńcy. Gdański MOPR zachęca do współdziałania i dziękuje za każdy gest wsparcia tegorocznej akcji dla osób starszych.

 

/na podst. mat. MOPR/

do góry