Przejdź do treści

Wybitni Pomorzanie. Premiera książki o Halinie Winiarskiej i Jerzym Kiszkisie | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Wybitni Pomorzanie. Premiera książki o Halinie Winiarskiej i Jerzym Kiszkisie

Wybitni Pomorzanie. Premiera książki o Halinie Winiarskiej i Jerzym Kiszkisie

Aktualności 14 Marca 2023

„Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła…” to pierwsza książka z cyklu „Wybitni Pomorzanie”. Poświęcona jest parze wybitnych aktorów i Honorowych Obywateli Miasta Gdańsk. Spotkanie wokół publikacji, w którym udział wezmą udział Jerzy Kiszkis i dziennikarz Mariusz Szmidka, odbędzie się w piątek, 17 marca. Wstęp wolny.

 Promocja Książki.

„Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła…” to książka otwierająca nową serię wydawniczą „Wybitni Pomorzanie”, prezentującą sylwetki znamienitych artystów, przedsiębiorców i polityków Pomorza. To publikacja o Halinie Winiarskiej, niedawno zmarłej, wybitnej aktorce i Jerzym Kiszkisie, wspaniałym aktorze, Honorowych Obywatelach Miasta Gdańska zasłużonych dla kultury i walki o wolną, demokratyczną Polskę.

Jerzy Kiszkis wspomina w niej wspólne życie aktorskie ze zmarłą w 2022 roku żoną Haliną Winiarską. Opowiada też o prywatnych i społecznych zmaganiach, podejmowanych od lat 70. w walce o wolną, samorządną Polskę. Obecność Haliny Winiarskiej wyraża się we wspomnieniach zaczerpniętych z książki „Życie dla wartości”. Publikację wzbogacają liczne zdjęcia z prywatnych archiwów aktorskiej pary, oraz rozważania Jerzego Kiszkisa o etyce, moralności czy odpowiedzialności za słowo i ojczyznę.

Rozmowy z Jerzym Kiszkisem, składające się na pierwszy tom serii, przeprowadził dziennikarz Mariusz Szmidka, długoletni redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, pomysłodawca i twórca niezależnego tygodnika „Zawsze Pomorze” oraz portalu www.zawszepomorze.pl.

Promocja Książki 2

 

Spotkanie promujące książkę odbędzie się w piątek, 17 marca, o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim, który mieści się przy ul. Korzennej 33/35. Wybrane fragmenty przeczytają Fioła Seremak-Jankowska i Zbigniew Jankowski. Spotkanie z Jerzym Kiszkisem i Mariuszem Szmidką poprowadzi Zbigniew Canowiecki.

Wstęp wolny.

/na podst. mat. portalu gdansk.pl/

do góry