Przejdź do treści

5 najlepszych polskich uzdrowisk na jesienną regenerację! | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/5 najlepszych polskich uzdrowisk na jesienną regenerację!

5 najlepszych polskich uzdrowisk na jesienną regenerację!

Aktualności 27 Listopada 2018

Polskie uzdrowiska należą do najlepszych w naszej części Europy - sprawdź, gdzie pojechać, aby przegonić jesienną chandrę i podreperować swoje zdrowie!

1) Świeradów-Zdrój: Tutejszy unikalny mikroklimat w połączeniu z wodami mineralnymi pozwala na długo zachować młodzieńczy wygląd.
Porośnięte lasami wzgórza i doliny wciąż zachowały aurę pierwotnej tajemniczości.w tym spokojnym, malowniczym miasteczku leczy
się przede wszystkim choroby reumatyczne, dolegliwości narządów ruchu i układu krążenia oraz choroby ginekologiczne.

2) Szczawno-Zdrój: Winston Churchill, Joseph Conrad, cesarz Wilhelm II, Zygmunt Krasiński, Henryk Wieniawski - to zaledwie garstka słynnych osób, które kurowały się przed laty w Szczawnie-Zdroju. Dziś to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk.kusi piękną architekturą, licznymi parkami, bliskością malowniczych gór oraz bogatą ofertą medyczną i rehabilitacyjną.

3) Duszniki-Zdrój: zabytkowy kurort u stóp Gór Stołowych. W 1826 r. przebywał tu wraz z matką i siostrami sam Fryderyk Chopin.
Dlatego w Dusznikach co roku na początku sierpnia odbywa się Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Uzdrowisko w górach słynie również
z wód mineralnych, kąpieli i okładów borowinowych oraz unikalnych w skali kraju kąpieli igliwiowych na bazie świeżych gałęzi sosen i świerków.

4) Krynica-Zdrój: Słynie on z pięknego położenia, korzystnego mikroklimatu i znanych od co najmniej 200 lat walorów zdrowotnych, poprzez oryginalną architekturę, ciekawe muzea i bogatą ofertę kulturalną, aż po doskonałe warunki narciarskie. W mieście działa kilkadziesiąt sanatoriów i ośrodków lecznictwa uzdrowiskowego. Leczy się w nich przede wszystkim choroby układu trawiennego i moczowego, układu krążenia oraz zaburzenia przemiany materii.

5) Busko-Zdrój: słońce świeci tu przez 1600 godzin w roku - to absolutny rekord wśród polskich uzdrowisk. Średnia roczna temperatura również jest najwyższa. Istotne są tu unikalne w skali całej Europy złoża leczniczych wód siarczkowych, które mają doskonałe działanie przeciwzapalne, odtruwające i regeneracyjne. Tu otwarto również pierwszy w Polsce kompleks basenów mineralnych.

Zdjęcie ilustracyjne do uzdrowisk

do góry