Przejdź do treści

85-letni Japończyk ukończył Ironmana | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/85-letni Japończyk ukończył Ironmana

85-letni Japończyk ukończył Ironmana

Aktualności 27 Listopada 2018

Japończyk ukończył swój kolejny triatlon Ironmana! Hiromu Inada w wieku 85 lat przebiegł linię mety 6 minut przed końcem czasu.

Mistrzostwa Świata w wyścigach Ironman odbywają się każdego roku w październiku w hawajskim mieście Kona na wyspie Big Island.

Triatlon Ironmana to mordercze zawody sportowe. Składają się z trzech części:

  • pływania na dystansie 2,4 mil (3,86 km),
  • jazdy na rowerze na dystansie 112 mil (180,2 km),
  • biegu w maratonie na dystansie 26,2 mili (42,1 km)

Aby ukończyć wyścig trzeba przekroczyć linię mety zanim upłynie czas 17 godzin. Każda sekunda spóźnienia to dyskwalifikacja zawodnika.

Zanim Hiromu Inada zdobył tytuł Ironmana został jeden raz odsunięty od zawodów na pierwszym etapie triatlonu oraz trzy razy zdyskwalifikowany ze względu na czas, mimo przekroczenia mety.

Hiromu Inada ma 85 lat i pochodzi z Japonii. Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w wieku 69 lat, kiedy przeszedł na emeryturę. Wtedy jako cel postawił sobie udział w triatlonie.
Przygotowywał się długo i sumiennie. Na starcie po raz pierwszy stanął w 2012 roku, niestety nie podołał i na pierwszym etapie - pływaniu na otwartym akwenie oceanu, odsunięto go od zawodów.
Porażka jednak nie zniechęciła Japończyka, w 2016 roku przekroczył linię mety na mistrzostwach w hawajskim mieście Kailua-Kona z czasem 16 godzin 49 minut i 13 sekund!

W tym roku powtórzył swój sukces i po raz kolejny ukończył zawody zyskując tytuł Ironmana, Hiromu Inada w wieku 85 lat wziął udział w triatlonie, pływanie zajęło mu 1 godzinę i 51 minut, na rowerze jechał 8 godzin i 2 minut, a maraton przebiegł w czasie 6 godzin 28 minut. Japończyk pojawił się na mecie na 6 minut przed końcem zawodów.

Zdjceie ilustracyjne - Japończyk ukończył Ironmana

do góry