Przejdź do treści

Centrum Pracy Seniorek i Seniorów obecne podczas Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Centrum Pracy Seniorek i Seniorów obecne podczas Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego

Centrum Pracy Seniorek i Seniorów obecne podczas Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego

Aktualności 10 Czerwca 2022

Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego to cykliczne wydarzenie, którego organizatorem jest Miasto Gdańsk. Adresowane jest do mieszkańców Gdańska, którzy zostali dotknięci problemem zadłużenia oraz braku bezpieczeństwa finansowego. Wśród grup szczególnie zagrożonych znajdują się m.in. seniorki i seniorzy oraz cudzoziemcy. Z tego też powodu 09 czerwca 2022 r. pracownicy z Centrum Pracy Seniorek i Seniorów oraz z Działu Zatrudnienia Cudzoziemców byli dostępni w punkcie informacyjno-konsultacyjnym, który znajdował się w Forum Gdańsk.

 

Stoisko GUP

 

Uczestnicy wydarzenia w ramach oferowanego wsparcia mogli skorzystać z pomocy doświadczonych doradców klienta, na co dzień pracujących z seniorami oraz cudzoziemcami. Na chętnych czekały oferty pracy, materiały informacyjne oraz informacje na temat form wsparcia oferowanych przez Gdański Urzędzie Pracy.

- Seniorzy najczęściej pytali o ofertę Centrum Pracy Seniorek i Seniorów, oferty pracy dedykowane osobom dojrzałym oraz formy wsparcia w aktywizacji zawodowej wylicza Małgorzata Szczypek, kierownik Centrum Pracy Seniorek i Seniorów.

Natomiast wśród cudzoziemców dominowali obywatele Ukrainy, którzy poszukiwali informacji przede wszystkim o warunkach pracy, dostępnych ofertach pracy oraz oczekiwaniach pracodawców.

- Uchodźcy doceniali możliwość rozmowy z ukraińskojęzycznym doradcą, pojawiały się również pytania o możliwość skorzystania ze szkoleń z języka polskiego, dodaje Piotr Walukiewicz z Punktu Pomocy Cudzoziemcom GUP.

Zainteresowane osoby zapraszamy do naszego Centrum Pracy Seniorek i Seniorów, które mieści się przy al. Grunwaldzkiej  30/32 oraz do Punktu Pomocy Cudzoziemcom w Gdańskim Urzędzie Pracy na pierwszym piętrze pok. 103.  

do góry