Przejdź do treści

Festiwal po raz drugi zagrał dla wszystkich seniorów! | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Festiwal po raz drugi zagrał dla wszystkich seniorów!

Festiwal po raz drugi zagrał dla wszystkich seniorów!

Aktualności 14 Października 2019

Choć w październiku w całym kraju hucznie obchodzone są wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, to na początku tego miesiąca stolica senioralnej aktywności z pewnością znajdowała się w Gdańsku. 8 października już po raz drugi odbył się tam Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. W tym roku wydarzenie przyciągnęło ok. 6 000-6 500 osób udowadniając, że mimo dojrzałego wieku wciąż można pracować, dbać o kondycję fizyczną oraz zdrowie, a także rozwijać się w różnych obszarach i doskonale się przy tym bawić!


Po pracę na Festiwal! Seniorzy wciąż chcą pracować

Różnorodna oferta Festiwalu sprawiła, że jego uczestnicy nie mogli się nudzić. Ponownie dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa pracy. To właśnie tutaj liczna grupa seniorów mogła spotkać się z lokalnymi pracodawcami poszukującymi dojrzałych pracowników. Wśród prezentowanych ofert większość stanowiły propozycje zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy, najczęściej na pół etatu. Różnorodność była ogromna. Rekrutowano zarówno na stanowiska, na których nie są oczekiwane wysokie kwalifikacje, jak na te, które wymagają określonej wiedzy lub doświadczenia. Duże zapotrzebowanie na pracę potwierdza także ogromne zainteresowanie festiwalową „ścianą pracy”. Job Wall, na którym wywieszone były najciekawsze propozycje zatrudnienia, praktycznie przez całą imprezę szczelnie otaczał tłum seniorów.


W zdrowym ciele, zdrowy duch
Tłoczno było również w strefie zdrowego stylu życia. Możliwość bezpłatnego wykonania badania krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego, BMI czy skorzystania z eksperckiej porady dietetyka, okulisty, masażysty i seksuologa sprawiła, że do poszczególnych boksów wystawienniczych ustawiały się długie kolejki. Jeszcze większym zainteresowaniem cieszyły się badania EKG, USG, echo serca oraz diagnostyczna oferta mammobusu, kardiobusu i słuchobusu.


Piękne jest życie seniora!
Coś dla ciała można było znaleźć również w strefie mody i urody. Tu na wszystkich czekały porady ekspertów m.in. z zakresu kształtowania wizerunku i wizażu. Seniorzy mogli zadbać o swoją brodę u najlepszych barberów, zaś porad dotyczących męskiego ubioru udzielał Janusz Wiśniewski, jeden z najlepszych polskich krawców. Panie mogły z kolei skorzystać z profesjonalnej opieki fryzjerskiej, usług makijażystki oraz przejść prawdziwą metamorfozę! Nie mogło zabraknąć również spektakularnych pokazów mody, na których zaprezentowano najciekawsze kreacje na nadchodzący sezon zimowy.

Zdjęcie wykonane w trakcie Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Makijaż.

Nowe technologie i seniorzy
W świat przyszłości wszystkich seniorów zabrali natomiast wystawcy strefy nowych technologii. Panie najchętniej podglądały nowoczesne rozwiązania AGD - systemy do prasowania, maty relaksacyjne do kąpieli czy wydajne odkurzacze. Z kolei panowie chętnie ustawiali się przy stanowiskach, na których prezentowano możliwości elektrycznych skuterów, hulajnóg i rowerów.


Wypoczynek, kultura i najlepsza kuchnia
Zapach najlepszej kuchni szybko przyciągnął seniorów również do strefy wypoczynku i kultury. Tutaj czekał na nich pokaz kulinarny w wykonaniu Roberta Sowy. Egzotyczne menu zaproponowane przez jednego z najlepszych polskich kucharzy każdemu przypadło do gustu. Chłodne, jesienne popołudnie szybko rozgrzał także smaczny grill. Kiełbaski serwowane prosto z ognia skusiły kilkuset seniorów. W strefie nie zabrakło również kawy, herbaty, a także smacznych ciastek oraz zdrowych owoców i warzyw. O ofertę kulturalną zadbały z kolei najważniejsze instytucje - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Teatr Wybrzeże oraz Opera Bałtycka, zaś o część artystyczną warsztaty decupagu oraz wystawa zdjęć. W strefie nie obyło się bez sportowych emocji. Dostarczyli je młodzi adepci gry w szachy. Dojrzali gdańszczanie chętnie podejmowali wyzwanie nie ustępując na szachownicy swoim młodszym kolegom.

Gwiazdy świeciły dla seniorów
Podczas festiwalu nie mogło zabraknąć również kina 7d oraz spotkań z gwiazdami znanymi ze srebrnego ekranu. Anegdoty z życia gwiazd opowiadał duet Teresa Lipowska i Ilona Łepkowska. Bohdan Łazuka dał natomiast doskonały popis nieprzeciętnego humoru.

Zdjęcie wykonane podczas Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Zdjęcie przedstawia scenę i publiczność podczas koncertu, festiwalowej gwiazdy Eleni.

Na festiwalowej scenie działo się jednak znacznie więcej. Praktycznych porad udzielała m.in. Policja, dietetycy oraz lekarze, teatralny popis dało Koło Gospodyń Miejskich, a młodzi artyści ze Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium zaprezentowali własne aranżacje największych musicalowych hitów. Również muzycznym akcentem zakończyła się II edycja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Swoje przeboje przypomniała seniorom Eleni.

do góry