Przejdź do treści

Kariera na właściwych torach. Gdański Urząd Pracy na TRAKO 2023 | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Kariera na właściwych torach. Gdański Urząd Pracy na TRAKO 2023

Kariera na właściwych torach. Gdański Urząd Pracy na TRAKO 2023

Aktualności 26 Września 2023

Doradców Gdańskiego Urzędu Pracy ponownie można było spotkać na TRAKO 2023, międzynarodowych targach branży transportu szynowego. Podczas Dnia Edukacji i Kariery podpowiadaliśmy, jak stworzyć idealne CV i skutecznie przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Do AMBEREXPO zabraliśmy też oferty pracy, staży i szkoleń, a także praktyczne wskazówki na temat pozyskiwania środków finansowych na założenie działalności gospodarczej.

Już od kilku lat największemu wydarzeniu dedykowanemu branży transportu szynowego towarzyszą Dni Edukacji i Kariery. Dzięki temu podczas TRAKO osoby poszukujące zatrudnienia w tym właśnie sektorze mogą zapoznać się z najciekawszymi ofertami pracy, staży i praktyk zawodowych. To także możliwość bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań, pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji czy też studiów doktoranckich.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „POMAGAMY ZATRUDNIĆ PRACOWNIKÓW IŃSKI URZĄD PRACY”

Na wydarzeniu obecni byli również doradcy Gdańskiego Urzędu Pracy. Zaprezentowali oni m.in. dostępne w GUP oferty pracy, a także informowali o możliwości skorzystania ze szkoleń lub odpłatnych staży. Doświadczeni eksperci pomagali również w przygotowaniu skutecznego CV i listu motywacyjnego oraz przygotowywali do rozmowy rekrutacyjnej z przyszłym pracodawcą. Na praktyczne rady mogły też liczyć osoby, które chciałyby założyć własną działalność gospodarczą przy wsparciu finansowym urzędu pracy.

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, tłum i tekst

Z kolei na osoby, które w dalszym ciągu pragną pozostać aktywne zawodowo czekali doradcy Centrum Pracy Seniorek i Seniorów. Dojrzałym mieszkańcom Gdańska zaprezentowali oni blisko 300 propozycji pracy dostosowanych do potrzeb oraz możliwości osób pow. 60. roku życia.

Uzupełnieniem oferty Gdańskiego Urzędu Pracy było stanowisko Centrum Rozwoju Talentów, gdzie osoby młode i dopiero stawiające pierwsze kroki na rynku pracy mogły uzyskać wsparcie w budowaniu ścieżki kariery w oparciu o swoje mocne strony, a także zagrać w angażujące gry zręcznościowe.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, tłum i tekst „O TRAKO DZIEŃ EDUKACJI KARIERY 22.09 3 GDAŃSK MENT”

/ŁI/

do góry