Przejdź do treści

Książka na zdrowie | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Książka na zdrowie

Książka na zdrowie

Aktualności 30 Września 2021

Książka na zdrowie - jesienna akcja dla seniorów

Bibliotekarz-lekarz, który przekazuje receptę i zaleca książkę na zdrowie, to nowy pomysł Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Z inicjatywy Biblioteki Babie Lato 1 października rusza jesienna akcja dla seniorów, w której wyzwaniem jest przeczytanie 10 dowolnie wybranych książek w ciągu 2 miesięcy. W akcję włączyły się wszystkie filie.

Akcja jest skierowana do osób 65+. Polega na przeczytaniu 10 książek w ciągu 2 miesięcy, od 1 października do 30 listopada. Za każdą wypożyczoną książkę, senior otrzymuje pieczątkę z datą odwiedzin. Zbiera je do ulotki-recepty, wpisując samodzielnie w przeznaczone do tego pole tytuły wypożyczonych książek. Po zebraniu 10 pieczątek na ulotce-recepcie, czytelnik otrzyma książkową niespodziankę. Co ważne, książki można wypożyczać w różnych filiach, jednorazowo 5 woluminów (w sumie jednocześnie można mieć wypożyczonych 10 pozycji).

Książka na zdrowie - jesienna akcja dla seniorów. Akcja jest skierowana do osób 65+. Polega na przeczytaniu 10 książek w ciągu 2 miesięcy, od 1 października do 30 listopada. Za każdą wypożyczoną książkę, senior otrzymuje pieczątkę z datą odwiedzin. Zbiera je do ulotki-recepty, wpisując samodzielnie w przeznaczone do tego pole tytuły wypożyczonych książek. Po zebraniu 10 pieczątek na ulotce-recepcie, czytelnik otrzyma książkową niespodziankę. Co ważne, książki można wypożyczać w różnych filiach, jednorazowo 5 woluminów (w sumie jednocześnie można mieć wypożyczonych 10 pozycji).

Więcej informacji dotyczące akcji wraz z listą filii dostępne na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

/mat. prasowe/

do góry