Przejdź do treści

Konkurs Aktywni Seniorzy 2021 | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Konkurs Aktywni Seniorzy 2021

Konkurs Aktywni Seniorzy 2021

Aktualności 23 Września 2021

Ruszyła IX edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”, organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Miasto Gdańsk. Celem konkursu jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych grup i klubów senioralnych oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Konkurs ma promować działania i inwestycje na rzecz poprawy, jakości życia gdańskich seniorów.

W ramach konkursu zostaną wręczone nagrody w 4 kategoriach:

  • Aktywny senior
  • Aktywna seniorka
  • Grupa seniorów / klub seniora
  • Miejsce przyjazne seniorom*


*Kategoria „miejsce przyjazne seniorom” jest okazją, aby docenić miejsca, podmioty, które dostosowane są zarówno pod względem architektonicznym do potrzeby osób w starszym wieku, ale także te, które przewidują specjalną ofertę czy zniżki dla osób w wieku senioralnym.

W ramach konkursu przyznawane są nagrody główne oraz niekiedy wyróżnienia, a laureaci konkursu otrzymują statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

Konkurs ten to przede wszystkim promocja aktywności osób w wieku senioralnym. Poprzez sylwetki aktywnych seniorów pragniemy pokazać, że warto działać i żyć aktywnie. Pragniemy docenić tych najbardziej aktywnych, niektórzy z nich na aktywność wolontariacką i społeczną przeznaczają kilkanaście godzin tygodniowo, działają na rzecz naszego miasta i swojej społeczności.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy lub w wersji papierowej w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Pl. Solidarności 1/3.28, 80-863 Gdańsk.

Termin składania wniosków upływa 8 października 2021 r. o godzinie 14:00.

Konkurs współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Gdańsk.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie konkursu.

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać korzystając z adresu e-mail: gfs@wolontariatgdansk.pl lub pod numerem telefonu 58 772 42 21 lub 58 772 42 18.

 

/mat. prasowe/

do góry