Przejdź do treści

Parada i Piknik Seniorów 2022 już 15 czerwca. Zgłoś się koniecznie na to wspaniałe wydarzenie. | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Aktualności/Parada i Piknik Seniorów 2022 już 15 czerwca. Zgłoś się koniecznie na to wspaniałe wydarzenie.

Parada i Piknik Seniorów 2022 już 15 czerwca. Zgłoś się koniecznie na to wspaniałe wydarzenie.

Aktualności 1 Czerwca 2022

Serdecznie zapraszamy Seniorki i Seniorów oraz przedstawicieli środowisk senioralnych do udziału w Paradzie Seniorów 2021.

GDAŃSKA PARADA SENIORÓW

15 czerwca o godz. 11.00 Uczestnicy przemarszu zbiorą się o godz. 11, w tym roku wyjątkowo pod napisem GDAŃSK na Wyspie Ołowianka (ze względu na trwający remont Długiego Targu i mostu Stągiewnego). Na początek oficjalne otwarcie z przemówieniami, a następnie wspólny pochód seniorek i seniorów do parku św. Barbary (przy ul.  św. Barbary, w bok od Długich Ogrodów) gdzie odbędzie się Piknik Senioralny, który trwać będzie do godz. 15.

Atrakcje Pikniku Seniorów w Gdańsku:

  • Potańcówka dla seniorów z muzyką na żywo w wykonaniu Detko Band i DJ Fala w hali namiotowej o pow. ok 300 mkw. Będzie konkurs taneczny z nagrodami.
  • Strefa “Aktywni z Wiekiem” - propozycje różnorodnych aktywności dla seniorów.
  • Stanowisko magazynu senioralnego “Ławeczka”.
  • Kawiarenka dla seniorów z poczęstunkiem - kawa, herbata, drożdżówka, zupa itp.
  • Miejsca siedzące dla ponad 600 osób.
  • Pokaz samochodów klasycznych z okresu PRL.
  • Ścieżka edukacyjna.

Ścieżka edukacyjna - co to takiego?

Podążając nią będzie można skorzystać z oferty przynajmniej 10 wystawców, w tym: Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Policja, Straż Miejska (zaprezentuje swój specjalistyczny pojazd - mobilne laboratorium środowiskowe), Radcy Pomorza (porady prawne), Wydział Gospodarki Komunalnej UMG (przede wszystkim temat prawidłowej selekcji odpadów), Centrum Pracy Seniorek i Seniorów (oferty pracy i porady jak angażować się zawodowo w wieku senioralnym), Klub Olimpijczyk (promocja Olimpiady "Senior Obywatel"), Polski Związek Motorowy (szkolenie z obsługi defibrylatorów AED) i in.

Wydarzenie jest bezpłatne

Zapisy na Paradę i Piknik - warto!

Wcześniejsze zapisy nie są obowiązkowe, ale ci z uczestników, którzy skorzystają z tej opcji do 31 maja, otrzymają pakiet startowy Parady (chorągiewka, flaga klubowa, voucher do kawiarenki). Formularz dostępny jest na stronie współorganizatora - Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Organizatorami Parady Seniorów są: Miasto Gdańsk wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

 

Więcej informacji na www.gdansk.pl

 

 

/na pods. mat. prasowych/

do góry