Przejdź do treści

"Przemoc wobec seniorów w ujęciu naukowym, policyjnym, klinicznym i socjalnym" | Centrum Pracy Seniorek i Seniorów

Strona główna/Wydarzenia/Wydarzenia - spis/"Przemoc wobec seniorów w ujęciu naukowym, policyjnym, klinicznym i socjalnym"

"Przemoc wobec seniorów w ujęciu naukowym, policyjnym, klinicznym i socjalnym"

imprezy i wydarzenia 12 Marca 2024

Gdańscy policjanci zapraszają na debatę społeczną, która tym razem poświęcona będzie "Przemocy wobec seniorów w ujęciu naukowym, policyjnym, klinicznym i socjalnym".

Spotkanie odbędzie się 12 marca (wtorek) o godz. 10:00 w Nowym Ratuszu w Gdańsku przy ul. Wały Jagiellońskie 1.

Funkcjonariusze chcą, by świadomość zjawiska przemocy domowej była coraz większa, bo tylko w taki sposób możemy wspólnie podnosić bezpieczeństwo swoje i osób nam bliskich.

Głównym celem spotkania jest przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się osobą doświadczającą przemocy domowej a także zwiększenie świadomości wśród osób starszych o tego typu zjawisku i przekazanie informacji, gdzie szukać specjalistycznej pomocy.

Podczas debaty odniosą się do tematu przemocy względem seniorów interdyscyplinarnie w ujęciu: naukowym, policyjnym, klinicznym, suicydologicznym, socjalnym.

Funkcjonariusze opowiedzą m.in. o formach przemocy a także potrzebie szybkiego reagowania. Oprócz policjantów w debacie wezmą udział przedstawiciele takich instytucji jak ochrona zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i inni, którzy nie tylko przedstawią skalę problemu przemocy domowej, ale także odpowiedzą na nurtujące pytania.

Serdecznie zapraszamy na debatę!

 

/na podst. mat. pras./

do góry